Wpis z mikrobloga

Na Pyszne pojawiła się opłata serwisowa (przynajmniej w Krakowie) w wysokości 1.29 PLN. UberEats bierze 10% wartości zamówienia + koszt dostawy.

Z Wolta zamawiam rzadko, ale jak patrzę na rzeczy, które zamawiam to mają przyjazne ceny dostawy, "service fee" to tylko 50 groszy. Jedyne co boli to system naklejek i punktów, który jest całkiem fajny w Pyszne, ale chyba się przesiadam na Wolta jako podstawowa platforma do zamawiania żarcia.
#pysznepl #ubereats #wolt
  • 10
@Kosedek: Sprawdzę, dzięki.

@AbyssWatcher2137: Tak, MWZ na pyszne to jest najgorsza rzecz. Uber/Wolt przynajmniej doliczają Ci jakąś tam kwotę i spokój. Zresztą Uber też od niedawna zaczął lecieć w #!$%@? z tymi 10% opłaty. W sensie z 1.5-2 lata temu?
Ja pamiętam, że to były czasy, gdy Wolta się nie opłacało brać bez darmowej dostawy, bo Uber/Pyszne miały spoko ofertę, dużo rzeczy dało się zamówić za darmo, Uber co chwilę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@young_fifi: nadeszły takie czasy, że średnia pizza na dowód to koszt nawet 60zł, gdzie za całodniowy dietetyczny katering na 3000kcal wyjdzie podobna kwota. Jedzenie na dowóz to już powoli przywilej dla bogaczy.
@Kosedek: Serio aż tak? Jak patrzyłem na diety pudełkowe to za 60pln najwyżej sobie kupisz 1500-2000 kcal, a to i tak dobrze. Chyba że polecasz coś konkretnego w dobrej cenie, bo myślałem o kateringu kiedyś.

A z tym że jedzenie na dowóz jest dla bogaczy to niestety prawda. Ale tak samo jest z wyjściem do restauracji - przy płacy minimalnej lub zbliżonej, ludzi rzadko stać na takie luksusy.