Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie, handluje z UK. Bardzo często mam opoznienia w dostawie z powodu odpraw celnych. Klient dostaje powiadomienie od agencji celnej kurieskiej za późno, następnego dnia dopiero jest odprawa. Potem jeszcze coś, jeszcze coś. Przypadek z dziś, klient nie ma EORI i musi wyrobić, a towar potrzebny mu na jutro :/ paczka stoi w PL, pomimo ze zapłaciłem za express delivery 600 PLN. Mam pytanie czy ktoś ma może założona spółka w UK albo może polecić mi jakaś księgowość co się zajmuje Uk spółki? Czy ktoś ma jakieś ciekawe doświadczenia, może podatkowo bym skorzystał #uk #biznes #export #brexit #dzialalnoscgospodarcza
  • 11
@toooom: Nie wiem co wysyłasz i w jakich ilościach ale jak są to większe to warto używać agencji, które załatwiają za Ciebie cała papierologie aby zmniejszyć czas odpraw celnych itp
@toooom: Ale jak widać #!$%@? działają, uzywaj innych zewnętrznych jak sam nie ogarniasz wszystkiego. Ty wysyłając towar pownienes wiedzieć co ma być we wszystkich papierach, i jakie dane od klienta powinny się dam tez znajdować aby nie mieć takich niespodzianek
mało w dużych ilościach bardziej. Faktura tak przeciętnie 5/10k płn


@toooom: pytam pod tym wzgledem ze moze by bylo sensownie otworzyc tam oddzial/firme, wyslac produkty do UK i odprawic na siebie (na ta firme) a pozniej wysylac z UK do klienta koncowego? sa tzw fulfilment center ktore dla Ciebie to zmagazynuja i wysla do klienta
@Pienio69: tak właśnie chcę spółkę otworzyć, nie są to duże koszta. 1000 funtów rocznie. Tylko zastanawiam się z PL adresu puścić odrazu na końcowy klienta w UK?