Wpis z mikrobloga

Heeej @ING_Bank_Slaski czy w każdej waszej placówce panuje taki bałagan i obojętne traktowanie klienta czy tylko w #belchatow?
O co chodzi? Okazuje się, że nie ma możliwości wpłacenia pieniędzy na lokatę, bo oddział w Bełchatowie nie posiada kasy, bo jak była to codziennie przychodziło po kilka osób z wpłatami/wypłatami i rozumiem, że to był problem...
Pani w banku poleciła więc, że można jechać wpłacić pieniądze do Wielunia lub do Łodzi lub skorzystać z wpłatomatu.
Pierwszej porady nawet nie skomentuję, bo jest absurdalna. A druga - jakoś nie wyobrażam sobie stać przy wpłatomacie z grubszym hajsem i liczyć plik banknotów, gdy ciągle się ktoś kręci za drzwiami, bo wpłatomatowi musimy powiedzieć ile kasy wrzucam po czym liczy i potwierdza to co podałem. No i najczęściej jeden wpłatomat nie działa, więc trzeba podejść do drugiego i blokować maszynę przez kilkanaście minut. Niedawno nawet miałem sytuację jak wrzucałem 1300 zł, że ekran się zawiesił i po czasie wywaliło błąd, ale na szczęście kasę oddało. Także kilka dni chodzenia i wpłacania po kilka tys na konto z nadzieją, że wpłatomat działa, nie pożre kasy i nie dostaniemy kosy pod żebro.
Swoją drogą ciekawe jak bardzo absurdalnie by wyglądało jakby ktoś wpłacał jakieś 100k do wpłatomatu stojąc z reklamówką pełną forsy :D
Sprawa druga to założenie lokaty – pani w banku stwierdziła, że wygodniej będzie założyć lokatę przez aplikację, bo na miejscu to sporo papierkowej roboty :DD Chyba po to się idzie do oddziału, bo czujemy się bezpieczniej, gdyż nie chcemy instalować aplikacji na urządzeniu. I tak się to nie udało, bo brak dostępu do sklepu play przerósł panią w banku. Lokata założona w domu przez internet.

Podsumowując – 2 sprawy do załatwienia, a zrealizowanych 0. Może całkowicie zrezygnujcie z tego oddziału i zostawcie same bankomaty, bo przecież biedne panie nie daj boże jeszcze będą musiały tam pracować. Pewnie inaczej by pani skakała wokół klientów jakby przyszli po jakiś kredycik, wtedy papierkowa robota nie byłyby już problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No komedia w tym waszym bełchatowskim ING XD

A tak już całkowicie na marginesie bankomaty też są kupowate – wypłata najmniej 50 zł i brak wypłaty kwoty jaką chcę, więc jak chcę wypłacić 300 zł to zajmuje dwa bankomaty i na jednym wypłacam 100, a na drugim 200. No i jak ktoś by chciał wypłacić więcej kasy to stoi i wypłaca po kilka tys, bo przecież kasy w banku nie ma, ale można se jechać do Wielunia/Łodzi :D

#banki i #zalesie
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soczi: szkoda czasu na Twoje żale, lepiej zmień bank bo oni najwyżej napiszą okrągłą formułkę a hulia zmienią. Lepszym rozwiązaniem jest założenie konta w innym banku i nawet używanie go tylko do wpłat. Nawet w banku spółdzielczym miewają czasami fajne oferty i lokaty. W mBanku też miewałem podobne problemy, a jak przychodzilo wypłacić większą kasę to przygód było bez liku. Większą kasa to 40 tysi, jakieś dzwonienie umawianie się. Wszystko zmierza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzarnyOwiec: ja wiem, że mój post nic nie zmieni, ale podejście do klienta żałosne. Panie sprawiają wrażenie jakby siedziały tam za karę. Jeszcze kilka lat temu jak wypłacałem 10k w kasie to bez problemu. Dziś nawet założenie głupiej lokaty to wyzwanie.
Tak chyba trzeba zrobić i zmienić bank. Szkoda, bo konto tam mam od 15 lat ;)
@Soczi: już pomijając całą resztę, to jest ogólny trend w zamykaniu placówek i przerabianiu pozostałych na bezgotówkowe.
https://www.cashless.pl/11925-oddzialy-bezgotowkowe-1-kw-2022

Co raz mniej ludzi operuje gotówką, a takie oddziały są po prostu znacznie bardziej rentowne bo: płacisz mniej za ochronę, odpada problem sejfu, nie potrzebujesz pracowników do obsługi gotówkowej, a pozostali skupiają się na tym na czym bank zarabia, czyli sprzedaży dochodowych produktów.

I jakby co ja nie próbuje wdawać się w dyskusję