Wpis z mikrobloga

Jak robię pizzę jakąkolwiek czy to domowa buła ala babcia czy coś bardziej przypominającego włoską to zawsze jest mokra. Dam mniej składników, dam tylko żółtą mozarelle, nie dam mokrego pomidora, sos zrobię gestszy - i tak będzie mokra. Dlaczego tak ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak temu przeciwdziałać? Myślałam o tym żeby uchylić parę razy drzwiczki żeby para się wydostała ale wtedy znów obniżam temperaturę a to niedobrze

Zdjęcie dla uwagi

#pizza #gotujzwykopem #pieczzwykopem
szzzzzz - Jak robię pizzę jakąkolwiek czy to domowa buła ala babcia czy coś bardziej ...

źródło: comment_1660809677kljppu8NLy4yJFQqZrfI1w.jpg

Pobierz
  • 17
@szzzzzz: przy okazji: polecam też spróbować zrobić placka bez sosu pomidorowego, jedynie z rozsmarowaną na spodzie oliwą. I mało składników, powiedzmy kulka mozzarelli i kilka kawałków szyneczki/whatever. Jak to puści wodę i będzie niedobre to już nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szzzzzz: za niska temperatura. Jak robisz pizzę w piekarniku, to ustawiasz na maksymalną temperaturę, grzejesz kamień przez 30 minut (30 minut w najwyższej temperaturze oczywiście) i dopiero wstawiasz pizzę. Zawsze tak robię i nigdy nie wychodzi mi mokra ;)
@szzzzzz: Wkładasz pizzę do dobrze rozgrzanego pieca jak rozumiem?
Piec na pełną #!$%@? i 15 minut ją tak potrzymaj. Tylko musisz sobie ogarnąć mniej więcej grubość ciasta, do Twojego piekarnika, bo kazdy jest inny i to już trzeba robić metoda prób i błędów.¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szzzzzz: mniej warzyw na wierzch one maja od #!$%@? wody. Lepiej dawać mniej składników ale lepszych jakościowo. Warto też przemyśleć czy części składników nie da się wcześniej jakos odparować z niepotrzebnej wody. Ja na przykład pieczarki zawsze smarze zanim dam na pice, a salami/pepperoni wytapuam lekko na pataleni żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szzzzzz: I widzę że chyba ser był dawany na wierzch? Wydaje mi się, że to też nie pozwala wodzie należycie odparować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szzzzzz: możesz jeszcze spróbować pice po wyjęciu z pieca dać na cooling rack na chwilę żeby odparowała. Nie wiem czy się to sprawdzi, ale jak masz to czemu nie skorzystać.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szzzzzz: metoda niekoszerna ale przy grubych plackach typu drożdżówka z szynką i serem daje radę: ustawiasz grzanie tylko na dół, pełna moc, jak się nagrzeje to wjeżdża blach z samym ciastem+sos i stawiasz ją nie na ruszcie tylko bezpośrednio na dno piekarnika. Trzymasz z 10-15 minut aż się spód zacznie przypiekać a nadmiar wody odparuje. Wyciągasz z pieca, przedstawiasz piekarnik na grzanie z góry, koniecznie na pełnej #!$%@?, najlepiej w trybie