Wpis z mikrobloga

Niektórzy naprawde są pewni, ze pod 100% Ukrianców, którzy ewentualnie dostana obywatelstwo zagłosuje na PiS, bo ten dał im jakąś zapomogę.

No ludzie weźmy taki zakaz aborcji, to u obcokrajowców wyglada na jeszcze wiekszy taliban niż dla przeciwników zakazu w Polsce. Wystarczy temat rzucic żeby Ukrianki bały się PiS. Widziałem ich dyskusje na ten temat. Tam to wrecz przerażenie wywoływało.
Poza tym imigrantów zagospodarowuja raczej bardziej liberalne partie.

Jak dla mnie uważanie za pewnik uczynienia z Ukrainców wyborców PiS to raczej bardziej spiskowa teoria z dużym dodatkiem przesady.

#ukraina #neuropa #polityka
  • 19
@szurszur: Z drugiej strony, czemu mieliby głosować na PiS? PiS to partia o zacięciu prawicowym, nacjonalistycznym, religijnym i autorytarnym. Właściwie to przeciwieństwo procesów toczących się na Ukrainie gdie aborcja to czubek góry lodowej. Sporo z nich pewnie nawet nie pójdzie na wybory bo po prostu nie wiedzą co właściwie się dzieje w naszej polityce i nie są tym zainteresowani.
No ludzie weźmy taki zakaz aborcji, to u obcokrajowców wyglada na jeszcze wiekszy taliban niż dla przeciwników zakazu w Polsce


@szurszur: Przeciwnicy zakazu zostali wychowani w kulturze katolickiej i większości to zdanie zwolenników zakazu jest im znane od najmłodszych lat. Ukraińcy wychowali się w totalnie innych realiach, u nich nie ma religii w przestrzeni publicznej ani w szkole dlatego PL konserwatyzm jest dla nich szokiem kulturowym.
@szurszur: Nie wiem czy będą głosować. Ale widziałem wdzięczność skierowaną konkretnie w stronę polityków PiSu, co jest w obecnych warunkach oczywiście w pełni zrozumiałe. Ale nadal mnie to niepokoi na pewnym poziomie w kontekście prawa wyborczego.

Przytaczane są argumenty z powodu, których mieliby nie głosować. Ale ja generalnie wątpię, żeby wyborcy robili porządną analizę za i przeciw. Raczej się skupiąją na paru rzeczach. I możliwe, że najważniejsze byłyby retoryka antyrosyjska oraz
Ale ja generalnie wątpię, żeby wyborcy robili porządną analizę za i przeciw. Raczej się skupiąją na paru rzeczach. I możliwe, że najważniejsze byłyby retoryka antyrosyjska oraz poczucie bezpieczeństwa w Polsce i Ukrainie.


@yeron: Tyle, że te głosy zebraliby gdyby reszta sceny była antyukrianska i pororsyjska - krytykowała pomoc dla Ukrianców. A tak bedzie tylko w przypadku Konfederacji ,wiec reszta opozycji nie bedzie miała czym realnie zrazić do siebie.
@cotidiemorior To nie ma absolutnie żadnego znaczenia jakie poglądy ma Zelenski i jego partia. Po prostu był nowy, znany z telewizji i ładnie się uśmiechał, do tego obiecał walczyć z korupcją. Wybrali go bo nie było konkurencji dla niego. Na Ukrainie poziom życia jest tak niski, że mało który Ukrainiec się będzie zastanawiał czy to jest liberała czy konserwatysta, byle tylko nie kradł.
@szurszur Poza tym dlaczego ewentualnie ktoś miałby dostać obywatelstwo? Proces przyznawania obywatelstwa w Polsce nie powinien być w żaden sposób zmieniany. Natomiast skoro już poruszyłeś taki temat, to PiS walcząc o głosy Ukraincow straciłby głosy tych co teraz na nich głosują w jakimś stopniu.
@szurszur: Chciałbym żeby było tak jak mówisz, ale niestety wiele rzeczy wskazuje na to, że Ukraińcy są realnie wdzięczni PiSowi i jakby przyszło co do czego to wspomogą tę partię swoimi głosami w wyborach.
Pamiętasz zaraz na początku wojny ten filmik z ukraińskim żołnierzem, jak zachwalał "pana Jareczka"? Gwarantuję, że wielu jego pobratymców ma podobne nastawienie. Widzieli jak Morawiecki z Pokurczem jako jedni z pierwszych odwiedzili Zelenskiego. A Duda to w
@Aryo: A na poważnie:
Potrafisz choć ogólnie ocenić jakie mogłyby być preferencje polityczne twoich rodaków, którzy mieszkają w Polsce od kilku lat i tych którzy uciekli tutaj przed wojną, gdyby faktycznie (jak twierdzą co niektórzy) PiS wpadł na pomysł ratowania swojego poparcia poprzez masowe nadawanie obywatelstwa Ukraińcom i gdyby przyszło wam głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych w Polsce?

Czy taki plan ma w ogóle szanse powodzenia? Zastanawiam się, bo jak się
@szurszur: ostatnio #!$%@? wieziony przez chlopa z ukrainy boltem, poruszylem ten temat ze pis to gowno i to ze teraz was wspieraja to nie dlatego ze chca tylko pod publiczke i ze to smieci u rosjan w kieszeni. Przyznal mi racje, przybilismy pione. :D I'm doing my part.