Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem z lampą, w skrócie mówiąc podłączyłem i nie działa. Wcześniej nie miałem problemów z podłączeniem kilku lamp w tym samym domu, schody pojawiły się przy tej. Są dwa kable idące od lampy (oba w kolorze szarym) oraz 3 idące z sufitu niebieski(neutral) brązowy (fazowy) zielono żółty(ochronny). Przy podłączeniu przez kostkę kabli niebieskiego i brązowego z tymi żółtymi, wywalało korki, po zmianie położenia kabli (niebieski zamieniłem z brązowym miejscami) dalej nie działa lecz już bez wywalania korka. Przypominam, oba kable idące z lampy są szare. #elektryka #budownictwo #pytanie #lampa
zdzislawspanialy - Witam, mam problem z lampą, w skrócie mówiąc podłączyłem i nie dzi...

źródło: comment_1660737072qz4RJR3iicckfBehVDEMGL.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zdzislawspanialy: To LED? Może podpisałeś odwrotnie zasilacz (bo pewnie jakiś jest w środku) i się sfajczył. Więc już nie będzie wybijał korków, bo nie działa. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@zdzislawspanialy: no to może ten zasilacz? ;] Sprawdź z inną lampą. Jak instalacja prawidłowo wykonana to powinno być git jak na zdjęciu. Jak dalej nie będzie działać to rozbierz włącznik i sprawdź czy w nim kabelki są powpinane.
  • Odpowiedz