Wpis z mikrobloga

Hej, mireczki

Mam pytanie, siostra niedawno zaczęła pracę u jednego pracodawcy, niby jakieś call center, ale okazało się, że chodzi głównie o naciąganie ludzi, jak np. dzwonienie do nich z informacją, że muszą zapłacić karę, bo nie anulowali subskrypcji na czas itp. Mniejsza o to.
Siostra jak ogarnęła o co chodzi, to postanowiła po tygodniu zrezygnować z pracy i poinformowała o tym pracodawcę. Dzisiaj jak była w pracy, to powiedziano jej, że oni jej tak małej kwoty wypłaty nie wypłacą, bo taka jest polityka firmy i ma wysłać im jakiś rachunek.
Pytanie, czy faktycznie ma taki obowiązek? Czy po prostu ma ich tylko poinformować, że do XX dnia miesiąca czeka na przelew w innym przypadku będzie pisała wezwanie do zapłaty?

#pytanie #pracbaza
  • 10
@hvgbbbjbvkjhgtkkkkkkkkkk: no to przy zleceniu jest tak że wystawiasz rachunek pracodawcy i pracodawca w tedy przelewa kasę.
W każdej pracy w której byłem na zleceniu (dawno to było bo na studiach) miałem tak że dla wygody pracowników i firmy rachunki robiła księgowość czy liderzy-pod koniec miesiąca podliczali przepracowane godziny a pracownik weryfikował czy ilość się zgadza i tylko podpisywał. W jednej pracy miałem stałe godziny (w sumie powinienem mieć tam uop