Wpis z mikrobloga

#msfs #xplane #symulatory
#flightsimulator
Wreszcie zainstalowałem #msfs2020 , myślałem że po dwóch latach będzie odpicowany i pełen nieprzyzwoicie drogich, ale też nieprzyzwoicie zajebistych wtyczek/samolotów/scenerii... chyba mi się google popsuło, bo to co widzę to bida z nędzą, ale że DC-3(zwany Dakotą[zwany C47]) nie było?
na plus latanie(ZAZNACZAM w niektórych aspektach), gdzie widzę w necie milion filmików typu mmsfs2020 vs xplane i ciągle te same argumenty: no ładny ten msfs2020, "ale model latania lepszy ma xplane" : możliwe, ale jeśli chodzi o wprowadzenie awionetki/mniejszego samolotu w stall(przeciągnięcie), to tak samo jeśli nie trudniej wychodzi się(albo się ne wychodzi jak jest flat spin 300 stóp nad ziemią) w tej i tej grze.
Gdzie jest oferta ciekawych samolotów zewnętrznych firm? Podobno tylko jedna firma, jakaś mniej znana cos tam dłubie i do tego strasznie się guzdrze? Nic nie widzę, nawet u ruskich na torrentach.

Stary FSX miał tyle dodatków że ludzie mieli tysiące dolarów zainwestowane, na tym ten cały biznes symulatorowy polega, wy wciągnąć nerdów w spiralę podobną do hazardu.
Gdzie bydlaki typu zibo, gdzie mega niszowe wynalazki typu Wilga(tak jest "nasza(to kopia ruskiego STOLca" Wilga w FSX)

Można by się żalić na tematy techniczne jeszcze długo, ale tak ogólniej: jak szybko nudzi się latanie nad własnym domem patrząc na randomowo wygenerowane kwadraty, czy wlatywanie w pałac kultury?
Granie zaczyna się z latanie VFR, ładujemy moją ulubioną Dakotę DC-3 i lecimy w chmurach na radiolatarnie z Polski do Norwegii, ciągle korygując kurs, szarpiąc się z tą namiastką autopilota(mówię o wersji z pierwotnym "autopilotem" a nie oszukany współczesnym).
Bliżej północy, na końcu Norwegii, zaczynamy szarpać się z kompasem, przez czały czas kontrola paliwa, mieszanki, plus nie wiem jak to po polsku, niebieska wajcha, kąt śmigieł, wszystko by wyciągnąć odpowiednią ilość kilometrów, szczególnie nad wodą.
Podstawowa gra ma niby Cessnę 152, ale to ja szybciej Volvo tę Norwegię przejadę.

Gdzie mogę znaleźć dodatkowe samoloty? Nie mogle załadować stronki z ulubionych z ruskimi piratami. Choć z tego co googlowałem, to chyba za bardzo nie ma czego piracić(na próbę nie kupuję kota w worku)

PS
czy w MSFS202 jest jakaś mapa po włączeniu lotu(poza tym zlagowanym czymś po naciśnięciu V?
Jest jakiś plugin? Co googluje to wyskakują metody na podmienienie map terenów z bing na google, a nie o to mi chodzi, chodzi mi o normalna mapę do nawigowania, z lotniskami, rodzajnym pasów, częstotliwością wieży, radiolatarniami, podejściami.. jak w Xplane(tamta też dużo do życzenia zostawia, ale jest, tu nic niema, albo ne znalazłem).

PS2
Czemu nie ma "eksplozji" kontentu od ludzi i zewnętrznych firm? Dwa lata a jak by dopiero co wyszła
Pobierz
źródło: comment_1660734156beXU0RB46wHAVUvUaSwj6l.jpg
  • 7
@RabarbarDwurolexowy: PMDG 737, DC6, darmowe A320, Maddog, Avro, CRJ, czego jeszcze brakuje? Porównujesz bibliotekę FSX który jest na rynku od 16 lat, z grą która nie jest jeszcze w pełni gotowa i która miała premierę 2 lata temu. Takich produktów nie robi się od tak.

PS1: Kup sobie navigraph
Gdzie jest oferta ciekawych samolotów zewnętrznych firm? Podobno tylko jedna firma, jakaś mniej znana cos tam dłubie i do tego strasznie się guzdrze? Nic nie widzę, nawet u ruskich na torrentach.


@RabarbarDwurolexowy: nie wiem skąd ty to wziąłeś, ale samolotów do msfs oraz ich producentów jest w #!$%@? i jeszcze trochę.


To nie jest nawet 1/4 wszystkich samolotów, które zostały wydane lub są w trakcie developmentu. Kupować je można w wewnętrznym
@RabarbarDwurolexowy: wbudowana mapa jest do niczego, zainstaluj sobie dodatek FSPM VFR Map. Pokazuje znacznie więcej, przede wszystkim pokazuje dużo więcej szczegółów niż mapa z FS (dostępna z menu u góry). Po zainstalowaniu też będziesz ją miał u góry na osobnym kafelku. Możesz też doinstalować MSFS Mobile Companion App który poza mapą daje Ci dostęp np do obsługi autopilota. Wszystko możesz robić z poziomu innego urządzenia np tabletu, smartfona, laptopa w oparciu
@RabarbarDwurolexowy:
Drugi link w googlach: https://pl.flightsim.to/

Do tego masz osobne sklepy developerów. Dużo produktów nie jest dostępnych w ingame markecie bo nakłada to ograniczenia.

"Podobno tylko jedna firma, jakaś mniej znana cos tam dłubie i do tego strasznie się guzdrze? Nic nie widzę, nawet u ruskich na torrentach." XDDDDD

Trzeba być totalnym nieogarem żeby dotrzeć do ruskich torrentów a nie znaleźć nic w googlach.