Wpis z mikrobloga

@kruzd: Każdemu podoba się co innego, wiadomo że tak jasnej Drogi Mlecznej jak na tych fotkach nie da się zobaczyć gołym okiem, ale jak widzę podpis TRACKED BLENDED STACKED from 2137 images i zdjęcie gdzie widać nawet mgławice a ziemia była robiona za dnia to traci to dla mnie jakąkolwiek magię i urok.
  • Odpowiedz
@kruzd: Ojej, musiałeś aż zrobić o tym osobny wpis? xD Obawiam się jednak, że patrząc na profile komentujących laikowali głównie ludzie wykształceni, a nie jakieś "grażyny", poza tym subiektywny odbiór zdjęcia jako ładne, no cóż jest subiektywne. Mnie się na przykład zupełnie nie podoba nowy Predator, a w internetach prawie same laurki - jakie to wielkie dzieło...
https://www.facebook.com/photo/?fbid=747389073264313&set=a.475668140436409
  • Odpowiedz
@kruzd: Poza tym podoba mi się kompozycja kolorystyczna i metaforyczna - zimna i obsypana śniegiem Norwegia, a w tle równie zimny kosmos. To połączenie sprawia, że zdjęcie postrzega się w specyficzny sposób, którego ty nie potrafisz dostrzec. Wręcz wizualna paralela tego jak mało znaczymy wobec ogromnego i nieprzyjaznego kosmosu. I nawet nie zauważyłeś mojego nawiązania do The Thing, bo z tym filmem zdjęcie mi się skojarzyło ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@xandra lubię podyskutować ( ͡º ͜ʖ͡º) kadr jest fajny. Najbardziej odbiór psuje mi tutaj zniszczenie zdjęcia nadmierna obróbką, dlatego nazywam to abominacja. To tak jak ze zdjęciami księżyca gdzie dodają jakieś nierealne poświaty xD
  • Odpowiedz
@xandra: jeszcze więcej trudnych słów, to wcale nie będzie brzmiało groteskowo. Coś budzi w ludziach nostalgię? No fajnie, chwila przerwy w scrollowaniu. Ale kiepskie zdjęcia z rodzinnego albumu też budzą, a nikt nie będzie się upierał, że są jakieś super. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idę z psem na wystawę do galerii sztuki nowoczesnej.

- Tu nie wolno z psami - mówi ochroniarz.

- To nie jest pies
  • Odpowiedz
@HansLanda88: Weźmy taki przykład. Na YT jest kanał Sfilmowani, zachwycali się nowym Batmanem, który nie sprawdził się ani jako film super bohaterski ani jako kryminał. A najciekawsze, że uznali soundtrack za bardzo dobry, a może najlepszy w historii kina.

Soundtrack składał się z 40 różnych wersji Ave Maria lecących co chwilę i dosłownie pierwszych 4 nut Marsza Imperialnego Williamsa, no litości. Ale komuś się podoba - spoko i wcale nie każdemu
  • Odpowiedz
@kruzd Tak sobie myślę
Ja tam amatorsko strzelam, to tak duże nastawienie na technikę i obróbkę to dla mnie odejście od istoty fotografii, ale to tak osobno.

Niemniej rzeczywiście ciekawe jest to, że ktoś umieszcza fotografie na portalu, gdzie każdy może komentować (swoją drogą autor zaznacza istotność demokracji), ale jeżeli już ktoś (jak ty Mirku) skomentuje nieprzychylnie, to zamiast dopytać (wydaje mi się, że autorm zawsze może okazać się przydatna opinia innych
  • Odpowiedz