Wpis z mikrobloga

  • 1
@enron: spaghetti kablonara


@stulejan_perspective: powoli już się połapałem co do czego po rozkręceniu sąsiedniego włącznika, ale jak ja to gówno z powrotem wepchnę ( )
W poprzedniej puszce musiałem młotkiem upychać i kable skracać (
)
  • Odpowiedz
@enron: Z Wago bym ostrożnie podchodził jak to nie są obwody oświetleniowe, różne efekty łączenia obwodów z większymi prądami na wago widziałem, i nie były ciekawe. @Nethiu Oj za PRLu to mieli różne ciekawe pomysły, raz mufę kablową z rury kanalizacyjnej uszczelnioną z obu stron końcówkami z kibelssawek widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Fanatyk_Kebaba: to tymczasowo, żeby było na razie działające. To są tylko obwody od światła, ewentualnie pojedynczych gniazdek w garażu i piwnicy, gdzie podłącza się najwyżej odkurzacz. Ja to ogarniam, żeby prawdziwe elektryk który będzie za dwa dni miał choć trochę ułatwioną robotę – czyli zidentyfikowane co gdzie jest. Po prostu chcę, żeby miejsce puszki poszła mała skrzyneczka z osobnymi bezpiecznikami

Najlepsze, że zidentyfikowałem jeden przewód, który nie odpowiada za nic –
enron - @Fanatyk_Kebaba: to tymczasowo, żeby było na razie działające. To są tylko ob...

źródło: comment_1660684455kTZhyb5MWDyIs80IwcmPLQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@enron: To powodzenia w takim razie życzę, oby dobrze wyszło i wszystko działało dobrze i bezpiecznie :D Z tym przewodem co odpowiada za nic to bym był ostrożny, zwłaszcza przy spaghetti, nigdy nie wiadomo czy to nie jest jakiś ochronno-neutralny a obwód bez niego nie zamyka się w jakiś przedziwny i niekoniecznie pożądany sposób - lepiej to zostawić fachowcowi.
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: To powodzenia w takim razie życzę, oby dobrze wyszło i wszystko działało dobrze i bezpiecznie :D


Oby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie mam opisaną sytuację dla egzorcysty - raz na parę miesięcy zaczyna wybijać S-kę odpowiedzialną za piwnicę i garaż. Od paru dni przestało...

Z tym przewodem co odpowiada za nic to bym był ostrożny, zwłaszcza przy spaghetti, nigdy nie wiadomo czy to nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: A ty jak byś to zrobił?


@zt_im: Po pierwsze, nie przeplatałbym kabli między sobą tylko ułożył je w kilku płaszczyznach. Pewnie bym też choć trochę skrócił, żeby nie było aż takiego nadmiaru że puszki nie idzie domknąć.
A przede wszystkim bym po prostu walnął większe, kwadratowe puszki. No ale zdaję sobie sprawę z tego jakie to były czasy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fanatyk_Kebaba: Jakie tam te problemy z Wago, jeśli można zapytać? Sam właśnie jestem w trakcie przeróbek w elektryce i planuję jechać z Wago 221 wszędzie: parę puszek z łączeniem oświetlenia ma być pod tynkiem, łączenie przewodów gniazdek już raczej w puszkach dostępnych. Również przewód 5x4mm do płyty indukcyjnej mam przedłużony i chcę to połączenie zrobić z Wago. Jak coś mi umknęło i mogę pożar wywołać to teraz jest czas żeby się
  • Odpowiedz