Wpis z mikrobloga

Kolejny etap - skrzynia biegów (wersja z zębatkami).

Jednym słowem: masakra

Tolerancje tak małe że praktycznie wszystkie elementy musiałem obrabiać, bo łożyska nie wchodziły (drukarka dobrze skalibrowana). Masa szlifowania, pasowania, a później smarowania, a i tak opory wewnętrzne są olbrzymie. Do tego druk osi w pionie - dawno nie ratowałem się klejem i tratwą aby wydruki się nie odklejały/przewracały. W jednym przypadku i tak musiałem dorabiać podpory dla zwiększenia powierzchni, bo ktoś wymyślił drukowanie "rurki" 110mm ⌀15mm w pionie...

Składając wszystko do kupy zastanawiałem się po co aż tak duża redukcja (nie chciało mi się liczyć), ale jak zacząłem składać przedni dyferencjał i zobaczyłem jakie tam są opory to poważnie zastanawiam się nad sensem montażu silnika - MM-550 15T z modelu
https://rc-team.pl/auta-zdalnie-sterowane/142737-quantum-mt-110-4wd-monster-truck-rtr-niebieski-5050864025768-150100.html - na prawdę mam poważne obawy czy da on radę to wszystko ruszyć...

#rancher #3dsets
Pobierz Diabl0 - Kolejny etap - skrzynia biegów (wersja z zębatkami).

Jednym słowem: masak...
źródło: comment_1660669858fRR3RfSzxxiAlzGkVsMhH1.jpg
  • 1
@Diabl0: Ostatnio zaktulizowali te skrzynie biegów i mosty. Są na paskach i ponoć daja mniejsze opory. Nie wiem, nie testowałem, ale fakt - opory na drukowanej przez Ciebie skrzyni są olbrzymie. Mój landy przejechał 50 metrów i się zmielila zębatka :(