Wpis z mikrobloga

Kurde.. masowo opadły mi kwiaty z papryczki, przedwczoraj 60szt, wczoraj+dziś 120szt :(

Odpadły same lub na muśnięcie palcem - od jakiegoś czasu odpadały kwiaty w ilości kilku sztuk dziennie było ich tak dużo ze nie zwracałem na to większej uwagi, sądziłem że może złe podlewanie ( ponad 2tyg wcześniej była 2 razy niepodlana w czasie upałów i trochę mocniej przywiędła ) lub niezapylenie kwiatów bo stoi na oknie, pojedyncze żółte liście na dole.
Niestety w ciągu kilku dni kwiatki odpadały już w hurtowej ilości i pojawiło się coraz więcej wybarwionych liści na wyższych partiach.. przyznaję się nie nawoziłem papryczki, tylko podlewanie wodą, 2 inne odmiany na oknie brak takich objawów na liściach choć na jednej też sporo kwiatów odpadało i owoce jakby nie chciały się zawiązać.
W tej chwili podlewam wodą z florowitem.

Najbardziej prawdopodobne jest brak nawożenia?
Jaka to może być odmiana ? Dojrzałe owoce mogą być takie lekko żółte?
Jest szansa że jeszcze trochę się odbuduje i wypuści nowe pąki tam gdzie odpadły stare?

#ogrodnictwo #chili #chilihead #papryczki #ogrodnictwo
roster1 - Kurde.. masowo opadły mi kwiaty z papryczki, przedwczoraj 60szt, wczoraj+dz...

źródło: comment_1660565939jtbp4mITt5O1XdnIMBEtCo.jpg

Pobierz
  • 5
@roster1: Możliwe że są jakieś niedobory. Z drugiej strony być może roślina wypościła zbyt dużo kwiatów i po prostu pozbywa się balastu, bo i tak nie będzie w stanie tyle utrzymać. Może roślina kiepsko przyswaja składniki przez nieodpowiednie pH ziemi. Możliwe że ten nawóz nie jest najlepszy (powinien mieć więcej potasu). Jakie NPK ma ten florowit?

Może ktoś mądrzejszy w temacie się jeszcze wypowie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@roster1: sam sobie odpowiedziałeś, ale florowit jest chyba za słaby, a na zapylanie pomaga stukanie u nasady pnia, tak aby cały krzak wpadał w wibracje. Dojrzewające i wzrastające owoce chyba najmocniej zużywają zasoby, stąd liście będą się wtedy szybciej przebarwiać. Podłoże powinno być wilgotne przez cały czas, ale okazjonalne klapnięcie nie jest tragedią. Papryka co do zasady nie jest sezonowa, więc kwitnie ciągle z przerwami na owocowanie, jeśli tylko temperatura i