Wpis z mikrobloga

  • 1
Mam pytanie do znawców tematu. Czy praca jako informatyk w firmie (nie programista, tylko taki ogólny od ogarnięcia sprzętu, wgrania Adobe readera itp) będzie miala wpływ przy szukaniu za jakiś czas pracy w it ale właśnie programowanie albo inna dziedzina lepiej płatną? Czy można to zaliczyć do doświadczenia w IT, i może to pomoc przeskoczyc ludzi po bootcampie czy samouków bez doświadczenia? Tak się zastanawiam, bo nie mam wcale dosw w IT,ale może by była opcja przejść z mojego stanowiska na takiego właśnie informatyka (jestem w trakcie studiów it)
#pracait #programowanie #programista15k #informatyka
  • 32
  • Odpowiedz
to zalezy, wg mnie lepiej jest sprobowac zebrac takie doswiadczenie niz w ogole, jezeli planujesz isc od razu w programowanie to rob projekciki, nauka w branzy it i robienie czegos po godzinach to spory plus, ktory zaowocuje na przyszlosc
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@makeItReal oczywiście jest nauka po godzinach,zastanawiam się czy warto zdobyć jakiekolwiek doświadczenie w dziale IT jeżeli trafia się okazja. Teraz moja praca nie ma nic wspólnego z IT
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PanManieglev czy jakiekolwiek doświadczenie w "IT" może być pomocne

@Neety: Nie xD Nie jakiekolwiek, tylko musisz mieć wymaganą wiedzę. Chyba że chcesz instalować Adobe Readera Grażynkom w całej firmie xD
  • Odpowiedz
@Neety: Ale z drugiej strony znam koderów, którzy nie wiedzą co to 'tray' w Windows, więc IMO jakieś doświadczenie w IT będzie miało znaczenie.
  • Odpowiedz
@z--x: a po co im to wiedzieć. Jak będzie potrzeba, to się dowiedzą, to nie średniowiecze, że się jechało do sąsiedniej wioski do biblioteki bo tam książka była i trzeba było mieć glejt na wejście od króla czy innego wodza plemiennego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Neety: z moich obserwacji to raczej możesz złapać przeskok w obecnej firmie łatwo. Chodzi mi o sytuację, że jesteś panem od adoba w firmie, która ma dział programistów. Idziesz do szefa tego dział u mówisz: 'Panie Januszu, chcę być programistą, weźmiecie mnie na juniora, nie zawiodę Pana' i wtedy przeskakujesz. Jak Twoja firma nie ma takiego działu to idź być panem od adoba w takiej co ma. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Ale z drugiej strony znam koderów, którzy nie wiedzą co to 'tray' w Windows


@z--x:
@sepuqqu:
@Arveit:
No ja raz poszedłem po podwyżkę no i niestety dostałem to pytanie w celu potwierdzenia kompetencji, skończyło się degradacją stanowiska na stażystę :/
  • Odpowiedz
@lol3pdg: XD jeśli to nie było wymagane do tej pory, to trochę brzmi jak prosta wymówka, by Ci nie dawać podwyżki. Co innego, jeśli powinieneś tę wiedzę wykorzystywać na co dzień albo jeśli podwyższasz kompetencje niezbędne dla firmy i np. za to oczekujesz podwyżki.
  • Odpowiedz
XD jeśli to nie było wymagane do tej pory, to trochę brzmi jak prosta wymówka, by Ci nie dawać podwyżki. Co innego, jeśli powinieneś tę wiedzę wykorzystywać na co dzień albo jeśli podwyższasz kompetencje niezbędne dla firmy i np. za to oczekujesz podwyżki.


@Arveit:

Cytując słowa szefa "Doceniamy to, że mogliśmy sprzedać Cię jako tech leada, natomiast to jest fundamentalna wiedza do pracowania przy komputerze więc zdecydowałem, że zaproponuję ci nowe
  • Odpowiedz
@sepuqqu: @sepuqqu: @Arveit: No, żeby móc na callu wiedzieć gdzie kliknąć jak ci ktoś powie 'masz ikonkę w trayu'. To jakiś losowy przykład, po prostu chodzi mi o w miarę swobodne poruszanie się w systemie.

Można sobie też Googlać, ale - tak, jak mówię - wysyp koderów po różnych kursach i tutorialach powoduje, że duża część z nich nie do końca nawet porusza się po systemie. Dlatego jakaś wiedza
  • Odpowiedz
@z--x:
Dobra odpisze na poważnie, trochę gadasz głupoty bo nikt nie używa takiego słownictwa, a szczególnie ktoś mniej techniczny (jakbyś miał komuś to wyjaśnić na callu, kto nie jest nativem lub jest jakimś PO?).

Można sobie też Googlać, ale - tak, jak mówię - wysyp koderów po różnych kursach i tutorialach powoduje, że duża część z nich nie do końca nawet porusza się po systemie.


+ nie każdy używa windowsa to
  • Odpowiedz
z moich obserwacji to raczej możesz złapać przeskok w obecnej firmie łatwo. Chodzi mi o sytuację, że jesteś panem od adoba w firmie, która ma dział programistów. Idziesz do szefa tego dział u mówisz: 'Panie Januszu, chcę być programistą, weźmiecie mnie na juniora, nie zawiodę Pana' i wtedy przeskakujesz. Jak Twoja firma nie ma takiego działu to idź być panem od adoba w takiej co ma.


@JuzTuKiedysBylem: @Neety: sam tak
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@z--x właśnie nad tym myślałem, dajmy na to, że jest paru kandydatów bez doświadczenia w tym ja, ale jako jedyny mam doświadczenie jako informatyk. Czy to by działało na plus
  • Odpowiedz