Wpis z mikrobloga

@lukas736: baby nie potrafią gotować, jak już coś to robią z przepisu, bez serca, a chłop traktuje to jako sztukę. Oczywiście są wyjątki, ale to wyjątki potwierdzające regułę.
  • Odpowiedz
@lukas736: przepisy babci są takie że często nie mają określonych ilości i czasu. Wszystko na wyczucie którego nie posiadasz i ch.j wyjdzie z tego jak ty się za to weźmiesz xD
  • Odpowiedz
@krecikpl: pro tip jest taki, że możesz mieć #!$%@? w tego kogoś i dalej uczyć się gotować


@krl_krl: o ile "za swoje" kupuje się rzeczy do gotowania i nie #!$%@? się z tym matce tuż przed tym jak ma zacząć robić obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale tak, miałem tak samo, człowiek chciał pomóc, czegoś się nauczyć to zaraz przeganiała jak coś sie nie udało, albo
  • Odpowiedz
@krecikpl: To wtedy trzeba się uczyć z internetu. Ja polecam menu dorotki bo dokładnie tłumaczy więc początkujący się nie pogubi. Najgorzej robić tylko według przepisu z top 3 wyników w Google, a później ciasto leje się jak sraka #pdk
  • Odpowiedz
@lukas736: Moja babcia to jakiś ewenement bo nie potrafi gotować xD w sensie gotuje, ale te dania są tak jałowe i bez smaku że nie zawsze mam ochotę jeść jej dania ze smakiem. No i często gotuje z średnich jakości produktów.
  • Odpowiedz
baby nie potrafią gotować, jak już coś to robią z przepisu, bez serca, a chłop traktuje to jako sztukę. Oczywiście są wyjątki, ale to wyjątki potwierdzające regułę.


@Dryvalley: Wbrew pozorom to nie jest takie głupie bo faceci mają więcej kubeczków smakowych, niż kobiety więc to raczej powód, a nie żadne lenistwo.
  • Odpowiedz
Najgorzej robić tylko według przepisu z top 3 wyników w Google, a później ciasto leje się jak sraka #pdk


@torgall: O to to. Ja kiedyś jak chciałem coś ugotować, to używałem wyszukiwarki i w najlepszym wypadku było takie sobie. Odradzam ten sposób. Lepiej znaleźć jakiś kanał tematyczny prawdziwego kucharza i od niego się uczyć.

Tylko śmiesznie jest jak się nauczysz oglądając obcojęzycznych kucharzy, a potem próbujesz komuś komuś po polsku wytłumaczyć,
  • Odpowiedz
  • 2
@Dryvalley: myślę, że pomijasz tutaj czynnik, że to zazwyczaj kobiety gotują dla całej rodziny na co dzień, więc ciężko z pasją robić mielonego po raz 100 w życiu. Z mojego otoczenia jak już mężczyzna gotuje faktycznie jako sztuka to jest to jakaś jego jedna popisowa potrawa, którą opanował do perfekcji robiąc tylko na imprezy rodzinne albo w weekendy kiedy można sobie pozwolić na spędzenie więcej czasu w kuchni.
  • Odpowiedz