Wpis z mikrobloga

Ukraińcom głównie te barwy kojarzą się walką z Rosją, tak samo było podczas Euromajdanu w 2014 roku, gdzie powiewało wiele flag czerwono-czarnych


@dzjekop: mi się kojarzą z bardzo zbrodniczą organizacja
Mam nadzieje, że trolujesz, bo gdybyś naprawde życzył wygranej Rosji tylko dlatego, że ktoś ma czarnoczerowne barwy to niedobrze z Tobą.


@szurszur: nie, ja nie życzę wygranej Rosji. Ja tym którzy popierają upa i banderę życzę zostania nawozem. Można walczyć z Rosją bez wspierania zbrodniczych organizacji
@selflessness: @szurszur: @dzjekop:

Życzeniowe myślenie zasłania wam rzeczywistość. Wypozycjonowanie Bandery (przypominam 74% patrzy na niego pozytywnie) i UPA jako bohaterów narodowych, to jest sytuacja wysoce dla nas niekorzystna. Często się pojawia taki argument: "a bo oni nie wiedzo co to UPA robiło" i to jakby nie wiem, ma zamykać dyskusję? Jeśli taka tożsamość dla Ukraińców będzie "defaultowa", to nie daj Bóg, w przypadków jakichś spięć, żeby nasi sąsiedzi sobie
@pieknamarion: a to ja napisałem, czy to prawda? Nie, tylko, że tego są uczeni. Dlatego flaga UPA na Ukrainie =/= antypolskość.
@pastor_manning: oczywiście problem należy rozwiązać, ale ustalmy jakąś hierarchię- najpierw walenie w mordę kacapa i ustalenie win-win stosunków. Ja mam na myśli to co wyżej, a nie całkowite odpuszczenie tematu.
@szurszur: Nie jestem zwolennikiem teorii fantastycznych, więc jakieś bajania o ataku Ukrainy na Polskę mnie śmieszą. Ale mając >4mln Ukraińców w naszym kraju traktujących dziedzictwo UPA jako element swojej tożsamości, my przymykając na to oko sami kręcimy na siebie bicz. Niech tylko promil się zradykalizuje. Teraz wydaje się to niemożliwe, no bo jest wojna, przyjęliśmy ich do siebie i są nam za to wdzięczni. Renesans banderyzmu, jest w perspektywie o rząd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pastor_manning: Z tych 4 milionów 3 miliony to kobiety i dzieci. Lepsze 4 milionów Ukraińców u nas od 100 tysięcy kacapskich bydlaków szykujących się do wjazdu do nas na czołgach, co widać po tym co się dzieje na Ukrainie. Jakiekolwiek ruch na Ukrainie są skierowane tylko w jedną stronę - na czerwone bydło i tak będzie przez kolejne 100 lat. 99 % czerwonej zarazy kocha Stalina, który zajął Polskę na kilkadziesiąt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieknamarion: No to Twój problem. To było 80 lat temu. Dzisiaj ten symbol jest używany przeciwko Ruskim i dzisiaj tymi którzy by Ci zgwałcili matkę i strzelili w tył głowy gdyby mieli okazję są ruscy ( wtedy z resztą też byli).

Symbole się zmieniają. Tysiąc lat temu pod symbolem krzyża mordowano naszych przodków i palono nam święte gaje a teraz wisi w sejmie ¯\_(ツ)_/¯
Dzisiaj ten symbol jest używany przeciwko Ruskim i dzisiaj tymi którzy by Ci zgwałcili matkę i strzelili w tył głowy gdyby mieli okazję są ruscy ( wtedy z resztą też byli).


@Corranh: tak, już to widzę jak ruscy wjeżdżają w kraj NATO
@pieknamarion: W zasadzie to tak. Nie ma problemu bo to robili inni ludzie i nikt z tych dzisiejszych "banderowcow" nie uwaza, ze mordowanie Polakow jest spoko i warto by to kiedys powtórzć.

Ja też nie widzę jak wjeżdżają, ale widzę jak szkodzą, podkopują, destabilizują, finansują propagandę, czy nawet wysadzają coś tu i tam. W Polsce przecenia się wartość historii. W historii ważne są tylko mechanizmy, o których ona uczy żeby wyciągać