Wpis z mikrobloga

@Shinzin: Dwa koty i jeszcze jednego psa. Bez problemu, chociaż nasza jest nadal młoda i czasami chce się za bardzo bawić z kotami a jej masa je odstrasza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shinzin: O panie, u nas żona psy kocha. Ale wcześniej kotów nie trawiła a los chciał, że trafił do nas jeden i zmieniła zdanie. Przy drugim już zupełnie bez kłopotu. Border wymaga duuuużo ruchu, możecie razem wyprowadzać. Dla nas to zawsze kilka chwil razem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shinzin: borderki tak z zasady powinny być ugodowe i łatwo dołączalne do każdego stada.

Na pewno trzeba uważać żeby pies się nie fiksował na kota. To jest coś co trzeba pilnować w tej rasie. Nie przypilnowany pod tym względem bc może skończyć tak że będzie godzinami się wtapiał kota, co robi mu sięczkę i spustoszenie w mózgu.

Pytanie akurat czemu decyzja na bc? Bo osobiście nie uważam tą rasę dla rasę
@mikaliq: Dlaczego BC ? Właśnie ich cechy jak inteligencja, ugodowość i żywiołowość :P
Na psa mam pomysł choćby taki że jestem troszkę świrem sportowym i to bym wykorzystał :) Pies psychiczny z reszta bardziej mi odpowiada :)
@Shinzin mam małe kotki dwutygodniowe i border potrafi siedzieć przy nich godzinami z zaangażowaniem i sie patrzeć jak mleko piją np xd jak jakaś mucha wleciała tam gdzie koty są to zaczął ją ganiać i potem wrócił z powrotem do kotów i siedział z nimi :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shinzin: no ale poznałeś ich trochę? Tak na żywo? Bo naprawdę uważam że taki punkt obowiązkowy. Wiesz z jakich lini chcesz psa?

Tylko właśnie nie wiem czy bc to taki idealny kompan "sportowego świra" bo te psy często potrafią być znudzone wspólnymi aktywnościami typu bieganie, bieganie przy rowerze, czy chodzenie po górach. One chcą roboty do wykonania. I psychiczne one nie są, pod względem że są #!$%@? na bieganie (choć są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzysiu97: no ale małe kotki się pojawiły i złapał wkrętkę.
Słyszałam że np psy terapeutyczne pracujące np nad wybudzaniem ludzi że śpiączki "pracują" w sesjach do 15 min. Bo więcej to jest dla nich za dużo.
Więc przełóż sobie na Twojego psa, który wiele godzin(!) w skupieniu wpatruje się w koty... to nie jest nic dobrego dla niego być przez taki czas w takim stanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Richtig_Piwosz: ja też znam, ale też znam takie które na sam widok małego dziecka stroszą sierść i warczą, albo zaganiają czasem podgryzając lub tak zwyczajnie cieżko im się żyję z dzieckiem pod jednym dachem

@Shinzin: wiesz mi tam rybka czy kupisz bc, jrt, czy labradora. Ale od paru lat siedzenia w borderkach uważam że mega ważne jest dobrze poznać różne osobniki przed kupnem, a druga ważniejsza kwestia bardzo dobrze wybrać
@Shinzin: Z moich doświadczeń to BC chowany bez kontaktu z kotami przez parę lat nie miał żadnych problemów z kontaktach. Co do dzieci to starsze będą miały z nimi dużo frajdy, z młodszymi może być jak @mikaliq piszę. Akurat mieszkam w kraju gdzie BC to chyba najbardziej pospolity pies, przez co często trafiają do schronisk, chociaż też dlatego, iż potrafią być trudne. Jeśli nie masz doświadczenia to IMHO warto iść na