Wpis z mikrobloga

Prosze o kilka rekomendacji podpowiedzi bo dawno nie bylem.

Dajcie namiar na jakies nieoczywiste atrakcje w #londyn

Najlepiej jakby byly kompatybilne z gowniakami 7 i 11 lvl
Standardowa liste mam oczywiscie.

Jaka teraz karte prepaid teraz kupic?

Jakis fajny hotel w centrum ktos poleci?

Namiarem na fajna knajpę jakaś tez nie pogardze.

#podrozujzwykopem #uk #emigracja dodam, bo juz mi kiedys pomogli.
  • 13
  • Odpowiedz
@bigger: co jest w tej standardowej liście? Ile czasu tam będziesz? Samo centrum czy dalsze odległości też?
Sky Garden (free), Kew gardens (płatne).

Na tiktoku też znajdziesz mnóstwo ciekawych miejsc - best places in London, restaurants London
  • Odpowiedz
@bigger: jeszcze mogłeś napisać co masz w standardowej liście....
od siebie:
- tower bridge, tower of london
- London City / Canada square.
- Riverscapes Self Drives Kingston
- Można pooglądać lotnisko City z pobliskiego mostu, ewentualnie można odwiedzić punkt widokowy na Heathrow.
- mozesz zobaczyć czy będzie coś w O2 arena albo w London Excel.
- przy o2 arena jest kolejka linowa emirates.
- jeśli autem to można się przejechać
  • Odpowiedz
@bigger: a ogólnie to polecałbym Ci pojechać pociągiem z londynu na cały dzien do portsmouth i odwiedzić Portsmouth Historic Dockyard - dla dzieciaków fajna opcja. zaraz obok masz też fajny Spinnaker Tower.
  • Odpowiedz
  • 0
@kendziu666 katedra św. Pawła jest jednym z najładniejszych budynków w Londynie i nie trzeba być wierzącym aby ją zwiedzić.

@bigger moim obowiązkowym punktem wycieczki po Londynie jest Santa Nata gdzie serwują świetne pastel de nata. Każdy komu to pokazywałem był zachwycony. Fajnych knajp w Londynie są setki.
  • Odpowiedz
@Prezydent-Camacho:

No to co kazdy turystyta oglada za pierwszym razem Big Bena, Buckingham palace, London Eye itd..
Sporo muzeow mamy zamiar odwiedziec:

Muzeum historii naturalnej , British Library, Science Museum

Warnera mamy na liscie tez.

@Deprarept:

Bedziemy 4 dni. A piatku rano do poniedzialku wieczorem.
Auta nie wypozyczamy. Raczej centrum i okolice, ale absolutnie nie wykluczam wycieczki gdzies dalej. Po prawdzie to w samym Londynie bylem juz kilka razy i
  • Odpowiedz
@kendziu666: Dzieki!

Lista uzupelniona. Mam na mapce google, wiec nie da sie (albo nie umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) wyeskeportowac to to tekstu, ale juz Twoje punkty zajma nam sporo czasu

Tak jak pisalem wczesniej: wycieczka na caly dzien z Londynu juz dawno chodzila mi po glowie.
Rzucisz pomyslem gdzie z Londynu podjechac zeby zoabczyc angielska wies? Takie male, senne miasteczko z pubem i warzywniakiem.
  • Odpowiedz
@Pieron: Katedre juz zwiedzialismy. Ostatnio hotel obok mielismy. Piekna, ale gowniaki chyba nie docenia jeszcze.

Santa Nata


o! Dokladnie o takie rekomendacje mi chodzilo. Dziekuje

Fajnych knajp w Londynie są setki.


Wiem. Pewnie nawet tysiace. Tym gorzej trafic na cos godnego polecenia. Ostatnio mi polecili jakis market gdzie jeslismy setki z kangura. A inny mirek fajna knajpe z chinskim bufferem, ktora w sumie odwiedzamy za kazdym razem.
  • Odpowiedz
Jeszcze takie pytanie: Stare karty Oyster dzialaja normalnie wziac, tak?

Jakis namiar na fajne charity shops? Jak bylismy przedostatnio to stara upolowala jakies szpilki Gucci i mi dupe szuszy.
  • Odpowiedz
@bigger:


Jeszcze takie pytanie: Stare karty Oyster dzialaja normalnie wziac, tak?


Tak, oyster działa normalnie, jednak nowe karty nie mają kaucji, więc jeśli jej już nie potrzebujesz to po prostu wyrzucasz. Niewiem jak będzie z odzyskaniem kaucji za starą karte. Jeśli nie masz Oyster, to każdy środek transportu publicznego (taksówki również) powinny mieć możliwość płatności zbliżeniowej kartą.

Jakis namiar na fajne charity shops? Jak bylismy przedostatnio to stara upolowala jakies szpilki
  • Odpowiedz