Wpis z mikrobloga

Wychodzę z założenia, że w każdej aferze która potencjalnie doprowadza do obalenia rządu
państwa o tak strategicznym położeniu, muszą maczać palce jakieś służby. I bardziej byłoby szurstwem twierdzić że jest odwrotnie.

Żeby nie było - tak, afera taśmowa też się łapie.

I teraz jak było, strzelam:
Faktycznie zrzut ścieków był zaplanowany. Tylko, jak już wiemy, nie to jest przyczyną masowego zatrucia.

Przyczyną jest to, że gdzieś w górnym biegu Odry (Śląsk) ktoś wrzucił truciznę. Potem zaczęły się masowe oszczerstwa że niby to wina tego zaplanowanego zrzutu na dolnym odcinku rzeki.

Czyli - komuś zależy żeby wrobić rząd w zatrucie Odry. Komu zależałoby na destabilizacji kraju który poświęca się żeby bronić Ukrainy? Ja nie mam żadnych wątpliwości - chodzi o Putina i jego europejskich dupolizów

To teraz hejtujcie

#odra
  • 42
@Arboree:
No tak było, nie zmyślam XD. A to, że większość ludzkiej krytyki spada raczej w kierunku reakcji rządu (czy też raczej braku wymiernej reakcji), a fakt zatrucia to bardziej swoją drogą, to wygodniej już pominąć XD. To nie jest tak, że czempioni zapełnili miernotami każdą spółkę skarbu państwa i instytucje, miernotami które myślą że wszystko da się załatwić na krzywy ryj i wyciszyć jeżeli trzeba, albo zwalić na Tuska. To
@fantazm: ale mi właśnie chodzi o to że to jest perfidnie rozgrywane tak żeby nie było dowodów kto kiedy wrzucił truciznę. Serio uważasz że tak łatwo jest pilnować całego dorzecza Odry, które zajmuje połowę kraju?

Odnośnie milczenia TVP, to (wiem może zabrzmi to śmiesznie) ale to jest sytuacja typu cwaniak został przechytrzony przez większego cwaniaka. Oni na serio nie mają dobrego wyjaśnienia bo o to chodziło - żeby mataczyć, usuwać dowody
@Arboree: Powiem tak. Jest to sytuacja hipotetycznie możliwa, choć osobiście w taki scenariusz wątpię. Prawdziwym problemem z punktu widzenia racji stanu nie jest to, że rząd PiSu jest bardzo tradycjonalistyczny (bo już nawet nie konserwatywny), ale przede wszystkim to że jest po prostu nieporadny i politykuje nawet w sytuacjach, kiedy powinien być jakiś ponadpartyjny konsensus by sprawę rozwiązać dla dobra Polski. Sami są sobie winni temu, że poza fanatycznymi wyznawcami, mało
Przyczyną jest to, że gdzieś w górnym biegu Odry (Śląsk) ktoś wrzucił truciznę.


@Arboree: jak wrzucil? Przyjechal z paczka 1kg o wielkosci paczki cukru i wysypał do rzeki a papierek wyrzucil za siebie?
@Arboree chłopie, oni takie afery kręcili że #!$%@? nóż w kieszeni się otwiera a ty ich jeszcze bronisz. Bronisz nepotyzm i kolesiostwo, układy i zamiatanie afer pod dywan, zrzucanie winy na opozycję i #!$%@? że czaskoski też wisłe zatruł? Gardzę takimi debilami jak ty, na ulicy napluł bym ci w mordę a potem powiedział że to Tusk zrobił. Przez takie miernoty i upośledzone osoby jak ty mamy co mamy. Usuń konto pisowski