Wpis z mikrobloga

Ale ja czegoś nie rozumiem to dalej nie wiadomo skąd zatrucie? Nie wystarczy iść w górę rzeki i na styku żywej rzeki z martwą szukać winnych/przyczyny?
Rzeka płynie w jedną stronę więc płynie niezanieczyszczona i nagle w jakimś punkcie wszystko jest umarłe.
Jeśli stale by monitorowali to pewnie by wyłapali takie miejsce. Ale nawet teraz jeśli już nie spuszczają zanieczyszczeń to można zobaczyć takie miejsce i wytypować.

Źle myślę?
#odra
  • 28
  • Odpowiedz
@newton82: xD mordo, po co kręcić takie teorie jak u nas w kraju jest wystarczająco januszów, którzy dla kilku tysięcy oszczędności i rodzinnego janusz-bud-polu wjebią odpady produkcyjne do rzeki. Do tego kolejna grupa, która odbierze ścieki przemysłowe do utylizacji i wyleje gdzieś w polu.
  • Odpowiedz
@SoulShredder: jest nagroda 1 mln zł za wskazanie sprawcy możesz iść i zacząć tam szukać kto wylewa te ścieki. Skoro policja dała nagrodę jest możliwe że to wcale żadna z firm nie zatruła tylko ktoś zatruł umyślnie żeby zrobić bałagan na zasadzie zamachu terrorystycznego. Ustalenie jaka firma zatruła rzekę swoimi odpadami powinno być bardzo proste gorzej jeśli ktoś zatruł całą rzekę samemu lejąc rtęć gdzieś w krzakach do rzeki.
  • Odpowiedz
@Mrbimbek:

jak ja nie mogę z tych pożytecznych debili którzy wszystko zwalą na rząd i jakieś powiązania z PiS, przez to każdy inny może robić co chce bo w mediach i tak pójdzie info że to wina rządu...


Ja jestem wkurzony po prostu bo dużą część młodości spędziłem nad Odrą a teraz rzeka umarła. Ty napisałeś o jakich powiązaniach a nie ja.
Ja napisałem, że źle to wygląda bo tyle dni
  • Odpowiedz
@SoulShredder: jakiekolwiek trucie środowiska jest przykre, a za to co się tutaj stało to ktoś powinien zawisnąć, jednak jesli w ogóle znajdą winowajcę to okaże się że to jakiś słup
  • Odpowiedz
@SoulShredder: Jak ktoś już pisał, oni doskonale wiedzą co się stało, dlaczego i kiedy, to nie jest przypadek, że my się tego dowiedzieliśmy dopiero od Niemców, a Polacy twierdzili że wszystko git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SoulShredder: to równie dobrze może być jakaś reakcja biologiczna, coś na zasadzie zakwitu wody czy przyduchy. Upały, spadek poziomu wody (odparowanie czystej wody, ale sole w niej zostają bo one nie odparują, czyli zagęszczenie), w konsekwencji spadku poziomu wypłukanie czegoś, co przez dziesięciolecia osadzało się w mule.
  • Odpowiedz