Wpis z mikrobloga

miraski z #programowanie #excel mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać:
warunki brzegowe: Rzecz dzieje się w pracy, dość dużym korpo i nie mogę wgrać nic co jest spoza listy dozwolonych programów.
ponad tysiąc wierszy w excelu, każdy po blisko 20 kolumn. Ja mam to ręcznie (xD) przepisać do naszego "systemu" który obsługiwany jest przez zwykłą przeglądarkę internetową. To przepisywanie wygląda tak: przepisuje wszystkie kolumny z jednego wiersza i od nowa.

Już sobie w VBA napisałem prosty skrypcik, który wyświetla mi pojedyncze wiersze żeby nie dostać oczopląsu. Pytanie czy da się stworzyć narzędzie które będzie automatycznie kopiować z excela do przeglądarki? Myślałem nad tym, by użyć mouse movement tak, by emulować ruch myszki i przycisków ctr+c i ctr+v.
Macie jakieś pomysły?
  • 13
@milo77: niestety jeden wiersz na raz ;/ ale za to może by spróbować funkcje w excelu która by exportowała cały wiersz do csv i JS do zaczytania tego pliku. Jeżeli chodzi o JS to jestem w tym temacie zielony, mógłbyś napisać jakich funkcji mam szukać w dokumentacji? Dalej już sobie sam poradzę
@WyslijNaPwUlubionegoMema: Swojego czasu VBA całkiem sprawnie radził sobie z obsługą Internet Explorera, łącznie z wykonywaniem skryptów JS na stronie. Pisałem kiedyś maszynki do kilku CRM, które robiły to, czego potrzebujesz (pobranie wartości z komórki, wyszukanie elementu na stronie i uzupełnienie go), ale to było jeszcze za czasów IE, nie wiem, jak to teraz wygląda z Edgem. Ostatecznie możesz pobawić się z "emulatorem tabulatora", czyli z poziomu makra przywołać okno dowolnej przeglądarki
@WyslijNaPwUlubionegoMema: A jesli to jest przegladarkowe to mozna by podejrzec jak wyglada http post przy zapisie danych. I z tego ck widze da sie z vba zrobic posta.
Nie jest to do konca przepisywanie danych z excela do przegladarki ale rezultat bylby taki sam finalnie.
@WyslijNaPwUlubionegoMema: skoro to windows to spróbuj integracji powershella i edge, powinno dać radę. Nie wiem co to za aplikacja i zakładam że możesz mieć problemy z selektorami ale ostatecznie powinno dać radę. Skrypt do napisania w godzinę czy dzień, potem możesz przez 3 tygodnie grać w CS. Ewentualnie wyczaić API pod spodem i walic postami do skutku