Wpis z mikrobloga

Jako że spotkałem się z informacją że TVP info milczy na temat zanieczyszczenia odry poszedłem to sprawdzić osobiście. W wydaniu wiadomości/serwisu informacyjnego pojawiła się informacja na temat zatrucia odry. Zostało powiedziane:

- Dalej są podtrzymywane informacje na temat braku rtęci w próbkach przeprowadzonych na zlecenie wojewody. Stwierdza się że możliwe jest nadtlenienie wody. Nie negowano wyników badań po stronie Niemieckiej natomiast stwierdzono że nasze próbki są inne;

- Ochotnicy z wot przeczesują teren i wyławiają martwe ryby z rzeki (podany był odcinek gdzie akcja się odbywa niestety nie pamiętam jaki);

- Pojawiła się wzmianka o braku martwych większych zwierząt na odcinku w którym wotowcy zbierali martwe ryby choć przekaz nie negował przypadków wystąpienia śmierci większych zwierząt;
- Sprawa została zgłoszona do prokuratury Wrocławskiej i została powołana komisja śledcza mająca za zadanie zbadać sprawę zatrucia odry;

- Podziękowano (chyba nie jestem pewien ale chodziło o odpowiednik ministra środowiska/klimatu) Niemieckiej minister ds. klimatu za szybką i dobrą współpracę w sprawie zatrucia odry;

I najciekawsze
- Podano tweet premiera M. Morawieckiego w którym dymisjonuje szefa Wód Polskich P. Dacy i szefa Głównego Inspektoriatu Ochrony Środowiska (GIOŚ) M. Mistrzaka.

Wrzucam jako ciekawostkę dla tych co nie przepadają na oglądaniem TVP info i są ciekawi czy faktycznie rząd milczy w tej sprawie.

#tvpinfo #odra #polska
Pobierz
źródło: comment_1660322986T8MRIulYLyibTGJyDSzkBj.jpg
  • 3
@TheMaskator: Może ¯\_(ツ)_/¯ Tak czy siak wydaje mi się że obecny rząd nie może zostawić ot tak sobie sprawy bądź ją olać. Osoby mieszkające w okolicach Odry nie zapomną tak łatwo jeśli rząd nic nie będzie z tym robił, co przełożyć może się na negatywne wyniki w wyborach.