Wpis z mikrobloga

Jest problem, mój znajomy wziął w ramach abonamentu od Orange telefon, dokładnie IPhone12(marzec 2022).
W lipcu zaczął szwankować mikrofon (telefon nigdy nie upadł, nigdy nie został zalany itp) oddał go do iSpota w ramach gwarancji. ISpot potwierdził, że mikrofon jest uszkodzony jednak nie podejmie sie naprawy, ponieważ telefon został poddany nieautoryzowanej modyfikacji (?) Znajomy zadzwonił na infolinie Apple, chciał zapytać o co chodzi bo tak naprawdę telefon używa tylko do dzwonienia i dla kalkulatora wiec żadnych modyfikacji czy innych rzeczy nie robił, tym bardziej że telefon ma niecałe 4 miesiące. Apple nie podało informacji o jaką modyfikacje chodziło bo nie ma niby wglądu, odesłał do Orange żeby z nimi dyskutować, ponieważ to on był sprzedawcą telefonu, no okej, kupiłeś od Orange to do nich miej problem nie do nas, luz.
Orange przyjeło telefon na gwarancje i prosiło czekać na informacje. Wczoraj 11.08 przesłało maila, że również potwierdza problem z mikrofonem lecz naprawa nie obejmuje gwarancji i przesyła kosztorys. I teraz zonk, co robić dalej? O jaką modyfikacje chodzi nikt nie chce powiedzieć, właściciel na 100% nie robił żadnej modyfikacji, nie upuścił telefonu ani nic. Oddać gdzieś telefon żeby zobaczył co tak naprawdę w środku siedzi to potem sie okaże, że ktos nieautoryzowany rozbierał telefon, znajomy na początku słyszał od rozmówców, że słabo słychać itp ale stwierdzał że to możliwe wina zasięgu. Więc tak naprawdę telefon miał albo wadę fabryczną, albo Orange sprzedaje jakieś śmieszne sztuki.
Telefon sprzedany zapakowany jako nowy.
Co robić? Rękojmia? Iść na wojne?
#apple #orange #telefony #ios #komputery
  • 20
Ale #!$%@? akcja. Infolinia Rzecznika Praw Konsumenta jest darmowa, niech dzwoni i jeśli będą chcieli niech im na maila wsystko opisze. Wada fabryczna telefonu - rękojmia i mają naprawić
@Eskim0s: Jesteś antyfanem i pedrylem. Tyle wystarczy. Zawsze musisz napisać, ze ISO i Apple to słaby sprzęt. Już widać po twoich wypowiedziach, ze płaca ci za chwalenie androSYFu. Świat jest wolny. A Ty jesteś jak Janusz zachwalający passata b5. Mimo, ze motoryzacja poszła do przodu. Argumenty do ciebie nie docierają.
@Wolf1986:

płaca ci za chwalenie androSYFu

Po 1. nie jestem przekupny.
Po 2. nikt mi za to nie płaci, a przekazuje swoją opinię, a następnie ją szczegółowo opisuje.

A Ty jesteś jak Janusz zachwalający passata b5.

Uwielbiam jak obrońcy Apple, podają argument z autem.
Wiesz że to zmiana tematu?
A wiesz że zmieniając temat, jedynie przyznajesz się do przegranej dyskusji?
Zatem jednoznacznie potwierdzasz tym moją rację, dziękuje :)

Argumenty do ciebie
@Eskim0s: Koleś nie kupujesz muzyki bo szkoda. Gry ściągasz pirackie… pod każdym postem piszesz, ze Apple jest słabe. Gdy nigdy nie używałeś iOSa.
Masz jakiś uraz psychiczny?
Wiem homosie tak mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wolf1986:

Wiem homosie tak mają

Fałszywy trop – celowe odwrócenie uwagi oponenta
(zmiana tematu gdy dyskutant nie ma już argumentów)

Zmieniając temat, jedynie potwierdzasz moją rację, zatem dziękuje :)
Ps. To że bronie mniejszości, nie znaczy że do niej należę.

Masz jakiś uraz psychiczny?

Nie.
@Eskim0s: Twój poprzedni chłopak używał iOSa i teraz wszędzie wylewasz żale, ze Apple jest słabe. Nie używałeś Apple i się wypowiadasz? Wiem :) tęczowe Janusze z androSYFem. Wszytko wiece lepiej. Jeszcze tylko dopisz, ze nie opłaca się nic kupować bo Ry kupisz to taniej i zadowolony jesteś.
@Wolf1986:

Twój poprzedni chłopak

Nigdy nikogo nie miałem, więc kiepski argument.

Nie używałeś Apple i się wypowiadasz?

Testowałem, ale nigdy nie kupowałem, a jedynie chwilowo ,,bawiłem" się na czyiś sprzętach Apple.

androSYFem

Używanie niepoprawnych słów, nie wróży nic dobrego o inteligencji :)
@Eskim0s: Testowałem. Ja tez kupię bryloczek Porsche i tez powiem, ze jest zajebiste. Używałem trzech androSYFow służbowych. Teraz dostałem ciepłego s22. W zimę będzie mnie ogrzewał.
Już ci mówiłem, nie próbuj podchodzić psychologicznie bo wiele ci brakuje. Dziś już napisałeś, ze Apple jest słabe?
Co dzień jakas ciekawa wiadomość o androSYFie ;) znowu coś nie działa?
Jak tam aktualizacja do 13 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wolf1986:

Ja tez kupię bryloczek Porsche i tez powiem, ze jest zajebiste.

Fałszywy trop i błąd formalny.
Dziękuje że tym jedynie potwierdzasz co ja piszę :D

Już ci mówiłem

Czemu kłamiesz?
Nic mi nie mówiłeś, bo tu się nie da mówić, a jedynie można pisać.

Jak tam aktualizacja do 13

W aktualnym smartfonie używam Android'a 10, mimo że już na niego jest 12.
Czemu używam ,,starego" systemu?
Bo według mnie jest