Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #kiciochpyta #budownictwo #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta
Ma ktoś uzdatniacz wody najlepiej Blue Water 20l?

Brat to ma zamontowane od miesiąca i go niepokoi to że serwisant ustawił tak że codziennie o północy robi "płukanie" które trwa 15 minut - to nie wiem ile to wody zużyje na takie płukanie, ale liczmy że 20litrów bo tyle ma uzdatniacz.

To w miesiącu 600 litrów idzie do szamba na samo plukanie uzdatniacza.
Czy my to źle rozumujemy?
  • 14
@kodecss: To zmiękczacz, a nie uzdatniacz.
Mam model innej firmy, ale zasada jest ta sama. Płukanie robi się po przelaniu odpowiedniej ilości wody, jest to mniej więcej przeliczane na ilość osób, u mnie chyna co około 8 dni. Nie pamiętam już dobrze, ale do płukania idzie raczej 200 a nie 20 litrów.

Brat niech sobie kupi kropelkowy test twardości, przeczyta instrukcje i sam ustawi płukanie np. co 10 dni i mierzy
@bnz44, @kodecss: ja mam jakiś model aquaphore, płukanie raz na tydzień. Co do tego ile idzie wody to bliżej 20 litrów, ostatnio mi spadł wężyk odpływowy i w kotłowni miałem powódź, jakby to było 200 litrów to bym miał basen :D ;)
@kodecss: Wiem, że nie ma bo sam z tym walczyłem :) W necie też praktycznie nie da się znaleźć jednej rady bo to jest uzależnione od zużycia. Dlatego opcja z testowaniem wody jest chyba jedyna sensowna jeśli chce się ustawić pod siebie.
Ja mam płukanie co 2,8 m3, zużycie na 5 osób. Powiedz bratu żeby ustawił sobie płukanie co 3m3, jak zauważy że woda jest słaba to niech ustawi na 2,9m3 i tak do skutku.metods prób i błędów bo codziene płukanie faktycznie jest bez sensu i tylko wodę zużywa