Wpis z mikrobloga

Gram sobie Areczką w #footballmanager najnowszy. Już tam któryś sezon, mam chyba rok 2025 i stać mnie żeby kupić młodego włocha po długich negocjacjach za 5mln EUR. Gra u mnie dwa sezony, mocno się rozwinął, został królem strzelców ligi, LE, generalnie kozak i najlepsza oferta za niego to 3mln + bonusy. Ktoś jest mi w stanie to wytłumaczyć?
  • 8
  • Odpowiedz
@sanderus: Niestety cena jest zbyt mocno uzależniona od reputacji ligi i pewnie czegoś jeszcze. Mam dwóch zawodników światowej klasy, a maksymalna wartość to 40 mln funtów. Moja liga (Ekstraklasa) jest obecnie 6 ligą pod względem reputacji. Jak jakiś klub wykupi jednego z nich (pewnie za max 60 mln), to wartość skoczy do 100 mln...
  • Odpowiedz
@sanderus ja teraz sprowadziłem sobie do Jagielloni fajnego murzynka z Portugalii za darmo, zagrał dobry sezon (w tym w kwalifikacjach LM i grupie LE) i chciał odejść to o klauzuli 1,2 mln Euro nikt nie chciał słyszeć. xD miałem oferty za 500-700k i to porozbijane, w ostatniej chwili cudem znaleźli się frajerzy, których wydoiłem na milion.
  • Odpowiedz
@sanderus: reputacja ligi ma znaczenie. ustawiaj im klauzule odejścia gdzieś na 3x wartość zakupu i największe prawdopodobieństwo, że się skuszą to koniec stycznia. za 15 go kupią, a bez klauzuli może proponowaliby 3-7. Potem co sezon tym najlepszym dawaj wyższe, ale trzeba mieć gotowego zastępstwo przy takiej taktyce transferowej
  • Odpowiedz