Wpis z mikrobloga

Fotowoltaika to zajebista inwestycja czy czegos nie widzę. Wykopki strasznie na nią cisnely.

Rodzice zapłacili 14k za montaż. Przed dwa lata mają w magazynie 3100kwh zapasu przy zużyciu rocznym 1400.
Rachunki spadły z 330zl na dwa miesace na 30zl. Ale wiadomo że teraz będą zajebiste podwyżki które ich nie dotkną bezpośrednio więc szybciej wyjdą na plus

Ogrzewanie teraz przerzucili sobie z węgla na prąd i elo
#energetyka #fotowoltaika #prad
  • 18
  • Odpowiedz
@turbine: na rachunku jest napisane ile tej energii mają w magazynie.
To taki magazyn wirtualny z którego potem "pobierają" prąd bez opłat jak ten generowany nie wystarcza.
Bo w sumie samo napisanie magazyn brzmi jakby mieli jakaś hale z bateriami xD
  • Odpowiedz


@Kantar: czyli nie maja magazynu tylko ci co prad im dostarczają zapewniają im że dostaną 3100 kwh za friko bo tyle wygenerowali. a jak prad w ogóle przestanie lecieć?
  • Odpowiedz
@turbine: jak prąd przestanie w ogóle lecieć w sensie że w kraju nie będzie pradu?
To nie wiem jak to wtedy funkcjonuje. Czy np jak coś generuje to można to bezpośrednio używać czy może to leci do sieci i wraca no nie wiem

Ale jak w kraju będzie tak źle że już nie będzie pradu to myślę że będą dużo ważniejsze problemy xD
  • Odpowiedz
@Kantar: Wykopki, zwłaszcza tutejsza banda prawackich wielbicieli paróweczkowego wolnego rynku to banda ignorantów, cóż za zaskoczenie. Nieważne są fakty, nauka czy ekonomia, jak nagonka na coś pasuje do narracji. OZE złe, wungiel dobry, spisek, NWO, globalnego ocieplenia nie ma, pompa ciepła nie działa w naszym klimacie itp. podobne bzdety wypisywane przez ludzi którzy nie mają o niczym pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz