Wpis z mikrobloga

@Gensek:

Ja #!$%@?ę :D

Nie jestem żadną wyrocznią, ani nawet fachowcem z tej branży. Wklejałem tylko newsy ze stron Tauronu i Rafako. W tym komunikaty remit.
A wnioski jakie wyciągnąłem, są wyłącznie moimi hipotezami. I nie piszę tak dlatego, że boję się jakieś odpowiedzialności karnej.
Po prostu nie mam wiedzy z wewnątrz, nie widziałem dokumentacji technicznej, nie byłem nigdy nawet w tym bloku, więc mogę się mylić i pisać głupoty.
@Thorrand: Raczej zmierzałem do tego jak gaszone były twoje wnioski. Teraz jak się zaczęło robić gorąco wokół tematu to nagle okazuje się że coraz więcej osób zaczyna rozumieć o co chodzi. Codziennie artykuły o awariach, Rafako dostaje 100KK PLN dofinansowania, zaraz pewnie pojawią się jakieś kary i dowiemy się że kocioł był zły :D
@Gensek:

No właśnie niewiele osób rozumie o co chodzi. Ale to wina Tauronu – drugi raz zrobili z siebie kozła ofiarnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Słusznie, że prezes NJGT wyleciał.

Rafako dostaje 100KK PLN


To stary news. Pamiętam gdy... nie wiem kiedy dokładnie to było, ale z całą pewnością przeszło rok temu, oglądałem komisje sejmową z Suskim na czele, który mówił o Rafako i tym swoim melancholijnym
Nie sądzę, żeby Tauron lub Rafako przyznali publicznie, że to w kotle jest problem.


@Thorrand: Będą musieli, bo pewnie jeszcze nie wiedzą że prądu zabraknie zimą. Ludzie zamontowali sobie piece elektryczne jako backup do gazu. Przy tych cenach będą się przełączać. Co powiedzą że węgla brak jak hałdy leżą? Że zły bo ma za dużo metalu? XD. No nic, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, tak czy inaczej dzięki za research!
@Gensek:

Prądu nie braknie. Jeśli braknie w polskim systemie energetycznym, to będą go importować. Poza tym, w zarządach spółek nie pracują wyłącznie debile (tzn. polityczni aparatczycy), i doskonale Ci ludzie wiedzą, że w zimie będzie większe zużycie prądu.
No z tego powodu, który napisałeś. Węgiel po 3 tys. zł. za tonę... więc ludzie uznali, że jakoś przebiedują przy farelce. Pewnie będzie chłodniej, no ale... ¯\_(ツ)_/¯

Teraz energetycy zmniejszyli moce na węglówkach,
@Gensek:

https://energetyka24.com/elektroenergetyka/wiadomosci/jaworzno-dramat-w-czterech-aktach-komentarz

Spójrz, tutaj @Energetyka24 opisuje historie bubla. Moim zdaniem zrobili to niechlujnie ¯\_(ツ)_/¯

W I. akcie zabrakło wycen przez 4 konsorcja i oferowanej technologii. Pominięto sprawę majdanu i gwarancji bankowych. To istotne informacje.

Akt III. Brakuje informacji, którzy wierzyciele głosowali za układem, a którzy przeciw. To również istotne. Można wrzucić postanowienia układu, m.in. konwersja części długu na akcje spółki. Przy zmniejszeniu wartości nominalnej akcji Rafako z 2 zł. na 0,1