Wpis z mikrobloga

@arinkao @Mirkosoft

Zupa krem z papryki.
Chcę:
przysmażyć cebulę, czosnek, tartą marchew, dodać później paprykę w kostkę, przysmażyć.
Przyprawić tymiankiem, papryką wędzoną, trochę płatków chilli, sól, pieprz.
Zalać bulionem, dodać koncentratu i po 10min duszenia zmiksować.
Podam to z grzankami i oprószę zieloną cebulką.

Czy przypalenie papryki/upieczenie w piekarniku przed wrzuceniem na patelnie do marchewki i cebuli coś da czy nie warte zachodu babranie się za małe walory smakowe?

#gotujzwykopem
  • 9
@lizakoo: To zależy, możesz mocno przesmażyć i efekt będzie podobny. Ale musiałbyś samą smażyć, osobno, tak z 30-40 min. Btw, przy blendowaniu najlepiej dorzuć trochę zimnego masła, i przepuść przez sito. Oraz trochę dłużej bym gotował niż 10 min
@lizakoo: I jak wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Pewnie dobre.
Jako że zaczął się sezon to będę robić przecier paprykowy do słoiczków. Trzeci rok go tu promuje bez skutku ;) Jesli chodzi o gotowanie, smażenie papryki to zachęcam Cie do kupienia sobie w internecie pasty paprykowej gochuchang która jest ostra, ma mnóstwo umami i wędzony posmak, przestaniesz kupować wędzoną paprykę. W internecie sporo tańsza niż w biedrze
arinkao - @lizakoo: I jak wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Pewnie dobre. 
Jako że zaczął się sezo...

źródło: comment_1660214200ndPjKYosOXBOyXjMijEqJo.jpg

Pobierz
@arinkao: Pierogi z Kimchi zachęciło mnie do kupna papryki goczugaru i zrobienia kimchi, które smakuje wszystkim oprócz mnie. Na razie podziękuje z koerańskimi fantazjami. Zupę będę robił ok. 16
@lizakoo: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kimchi nie robi się z pasty tylko płatków, to zupełnie inne produkty, kompletnie inne smaki. Do kimchi sypiesz paprykę gochugaru a pasta to gochuchang.
Tak czy inaczej to kwestia przyzwyczajenia podniebienia, mi kimchi 2 dniowe nie smakuje, musi postać ze 2 tygodnie, poza tym za każdym razem je bardziej lubię ale na początku to średnio mi to podeszło, był mały rzyg, jeszcze
@arinkao: Wiem, ogólnie mówię o tym, że koreańskie specjały to nie na moje podniebienie. Dlatego też nie wierzę w zajebistość pasty goczugaru i wolę kupować sprawdzoną paprykę wędzoną.
@lizakoo: Zraziłeś się. Dodam że nie daję tyle chili co pierogi z kimchi, umarłabym mimo że w rodzinie twierdzą że jem za ostro. No to nie namawiam :) Jak smakuje ci japońskie miso to mają też inne fermentowane pasty które różne miso sprzedawane w Polsce biją na łeb na szyję.