Wpis z mikrobloga

@Wozyack: no mam już apke na telefonie i tam właśnie znalazłem duża przestrzeń do biwakowania pod Strzelinem. Tylko jadę pierwszy raz i chciałem się dowiedzieć może ktoś ma jakąś sprawdzoną miejscówkę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZnamUklady: też zależy co chcesz robić i jak daleko :P Strefa zanocuj w lesie jest też obok ujścia Widawy do Odry gdzie dojedziesz w godzinkę rowerem z centrum :D
  • Odpowiedz
@Czarodziejka_z_Ksiezyca: Jest to opisane w regulaminie. Dodatkowo, jak już wybierzesz punkt, w których chcesz nocować, to polecam zadzwonić do nadleśnictwa, na terenie którego się znajduje, i dopytać.

EDIT: Tutaj - FAQ też jest to opisane - moje przeczucie było dobre:

Czy na obszarach można rozpalać ognisko?


Rozpalenie ognia jest możliwe jedynie w miejscach do tego wyznaczonych przez nadleśniczego. Informację o takich miejscach można uzyskać w miejscowym nadleśnictwie oraz na stronach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarodziejka_z_Ksiezyca: w sumie nie wiem czy nie wolno rozpalać ognisk/grilli (napewno musza być odpowiednio zabezpieczone i dalej niż 100m od lini lasu) na publicznych terenach

Trzeba by się wczytać w:

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. 1991 nr 101 poz. 444 z późn. zm.)
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. 2004 nr 92 poz. 880 z późn. zm.)
  • Odpowiedz