Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za rowerem na kolejny sezon i przymierzam się do Canyon Endurace 6 RB. Czy są inne, warte uwagi opcje w podobnych pieniądzach na podobnym osprzęcie (Tiagra lub wyżej)? Trochę szukałem i za bardzo nic nie znalazłem (jeszcze rozważałem Orbeę Avant H50 za prawie 1k mniej, ale to Sora).
Przy okazji może ktoś ma jakąś opinię o tym modelu, trudno znaleźć info w związku z tym, że to nowy model.
#canyon #orbea #szosa #rower #kolarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
@pon178: Lipa straszna

hamulce obręczowe, zewnętrzne prowadzenie linki, cofnęliśmy się w czasie o 12 lat czy o co chodzi?

Masz budżet 6k?
  • Odpowiedz
@pine myślę, że 6k też by było ok, co proponujesz?

Średnio jestem przekonany do tarczówek, nie jeżdżę po górzystych terenach i aktualnie obręczowe sprawdzają się zupełnie dobrze.

@todosx4 czy warto iść w używki? Nie jestem jakimś prosem, żeby potrzebować sprzętu za ponad 10k, który w używce kosztowałby ~5-6k, bardziej zależy mi na rowerze na lata, ale to pewnie bardziej wiąże się z dbaniem o sprzęt itd.

btw najbardziej interesuje mnie kategoria endurance
  • Odpowiedz
@KierownikW10: Pod względem łatwości wymiany, pewnie linki puszczone na zewnątrz są wygodniejsze. Ale dziwi mnie, że w rowerach za ponad 5000 producenci puszczają linki bez pancerzy. Rozumiem jeszcze w moim 6-letnim crossie na Turneyu za 1,5 kafla ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shymeck: nie powinno dziwić cię to, zważywszy na to, że obecnie rowery za 5k to jest dosyć niska półka. W tym przedziale cenowym liczy się prostota i łatwość serwisowania.
  • Odpowiedz
@KierownikW10: mówisz o Huragan CRD? wygląda ciekawie, jakieś opinie o Rometach i karbonie w tym przedziale cenowym? Wolę wydać tyle samo na sprawdzone rzeczy niż za wszelką cenę przeskoczyć o półkę wyżej i wejść w jakiś budżetowy osprzęt, który powinien być o 5k droższy.
  • Odpowiedz