Wpis z mikrobloga

Oj, ale mnie tu dawno nie było ;)
Czas coś skrobnąć dla miłośników kina ze Złotej Ery VHS...
Dziś przybliżę Wam mocno zapomniany australijski film SF z 1986 roku. Na kasetach video został wydany pod tytułem "Kino w ślepym zaułku" - dziś jest znany jako "Pułapka".
Rzeczywistość filmu to dosłownie świat jak z pierwszego Mad Max-a - upadek porządku publicznego, gangi drogowe, korupcja, ogólnie widoczne załamanie cywilizacji.
To jeszcze nie postapo, ale już czuć powiew tego świata, gdzie gangi i subkultury będą rządzić się swoimi prawami.
A przyznacie że australijczych umieją w ten klimat drogowo-gangowy ;)
Nie udało mi się obejrzeć filmu w czasach VHS, ostatnio nadrobiłem to zaniedbanie i... zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Pomimo tego że akcja toczy się w większości na niewielkim terenie, to jego klimat, różne młodzieżowe subkultury, ich filozofia No Future, stroje oraz muzyka autentycznie zaciekawiają.
Dałem mocne 6/10, a zdarzyły się u znajomych na Filmwebie także 7.
Jedyny mały minus to główny aktor - wypadł nieźle, ale grając chłopaka koło 20, miał 36 lat
Zwiastun.
https://www.youtube.com/watch?v=Ds0ebdHAk78
Filmweb.
https://www.filmweb.pl/film/Pu%C5%82apka-1986-114779
"W niedalekiej przyszłości świat pogrąża się w anarchii, rządzi tu przemoc i bezprawie. Cywilizacja chyli się ku upadkowi, a choć działa jeszcze policja i pomoc drogowa, to drogowe gangi zaczynają przejmować władze.
Młody Crabs chcąc zaimponować dziewczynie "pożycza" samochód brata i jedzie z nią do odległego kina samochodowego.
Po seansie kino, które wybrali, okazuje się być pułapką - strzeżonym zamkniętym obozem dla trudnej, nieprzystosowanej młodzieży.
Nie chcąc jak inni pogodzić się z zamknięciem Crabs planuje uciec stamtąd za wszelką cenę.".


#zlotaeravhs
#scifi #sf #ogladajzwykopem #sciencefiction ! #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club

Pobierz Montago - Oj, ale mnie tu dawno nie było ;)
Czas coś skrobnąć dla miłośników kina ze...
źródło: comment_16601504807TEQpx2y7wYoMIw2F1ACjY.jpg
  • 16
@Mega_Smieszek:
Właściwie nic, to wina mojego braku podzielności uwagi w internecie :P
Jak gdzieś bywam, to jakoś resztę omijam.
Jestem w paru grupach na Facebooku, filmowych, fantastycznych, książkowych - i przez chyba ponad rok ani razu nie zajrzałem na Wykop :D
A jak tu teraz zacznę bywać, to pewnie na fejsie znów mniej będę siedział ... ;)
@wcaleniepchamsiewmultikonto:

Przyznam że ja Ciebie z Filmwebu nie poznaję :)
A co do filmu, sam byłem zaskoczony jego jakością, tym razem określenie że to perełka nie jest przesadą, autentycznie ma w sobie to coś...
Taki młodszy, spin offowy brat universum Mad Maxa :)