Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis nie cieszył się zainteresowaniem – wywaliłem.

Potrzebuję wrót do stodoły jak na obrazku poniżej (czyli 4 skrzydła, w 2 skrzydłach drzwi)
Jakiego kosztu się spodziewać mniej/więcej (wymiar ok. 3.4x4.5m x2) Z założenia #cebuladeals w miarę możliwości t.j. np. blacha katII itp. – prawdopodobnie strzelać z tego nie będą ( ͡ ͜ʖ ͡) e/w mogą być przesuwne jeśli wyjdą taniej;p

Polecicie kogoś z okolic #radomsko kierunek #pajeczno solidnego?
(Nie mam facebooka)

Czas mnie trochę goni, potrzebuję miejsca na graty – przeprowadzka – a tam deszcz zacina;p

Z góry dzięki za odpowiedzi i tym razem pic.rel.

#budowa #budowlanka #remontujzwykopem #budujzwykopem #budowadomu
ForceMajeure - Poprzedni wpis nie cieszył się zainteresowaniem – wywaliłem.

Potrze...

źródło: comment_16601388010WV200Spz8NafbxSmSHpYD.jpg

Pobierz
  • 21
@Dalmierz_Ploza: Jest jedno małe ale:
Na mojej wiosce to wiem czego po kim się spodziewać - nie tylko wiedza anegdotyczna;p Tam nie znam nikogo - sam bym pospawał, ale:
1. nie mam doświadczenia z tego rodzaju konstrukcjami
2. patrz pt.1 - zajdzie mi długo.
Zależy mi żeby przynajmniej ze 3 lata wytrzymało, się nie zacinało itp.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ForceMajeure
W twojej wiosce i wioskach okolicznych jest z 10 takich samych stodol. Serio ludzie kiedyś budowali z jednego projektu. Przejedź się i pozagladaj. Jak ci się jakieś drzwi spodobają to zagadaj z właścicielem skąd ma i ile dał. To chyba najłatwiejsza droga.
@ForceMajeure: Jak to jest real foto to wzmocnij tylko zawiasy i przykręć blache w 2 gat lub plandekę (banery reklamowe). Wyjdzie najtaniej.

Jak nie ma nic to tartak i tam kup deski długości jakiej potrzebujesz. Wyjdzie tanio.
Do tego jakiś Vidaron/drewnochron, zawiasy z OLX i wolny wieczór. Potem do montażu jeszcze chłopa lub 2 do pomocy.

Ew ramka z kątownika + blacha jako wypełnienie - niech pospawa okoliczny rolnik to od
wzmocnij tylko zawiasy

@Skwarek85: to jest real-foto, a zawiasy są do wyjeb...
@Paczek_w_masle:
Popytam.

Sam mógłbym pospawać - mam spawarki, plazme, i inne takie, ale najchętniej to bym to właśnie komuś zlecił w jakiś rozsądnych pieniądzach (rollsa nie potrzebuje;p), bo jak to będę robił to czegoś innego nie zrobię;p
a n.p. elektryka tam to ło paaaanie(°° zresztą całość domu/terenu jest
@Paczek_w_masle: @Skwarek85: @czechu92: @Dalmierz_Ploza: Dziękuję za odpowiedzi.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomysł z plandeką ciekawy, ale że do przecięcia wystarczy nożyk do tapet, a na miejscu jeszcze nie mieszkam to raczej odpada.

Popytam lokalsów, może ktoś się trafi - jak nie, będę dłubał sam. Tak czy inaczej googlam w poszukiwaniu materiałów, i im więcej googlam tym mniej wiem;p standard, ale to już temat na inny
@ForceMajeure: Plandeka to tylko ochrona przed deszczem bo piszesz, że zacina.
Blache też nożem albo otwieraczem do konserw wytniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc to nie jest żadna forma zabezpieczenia.

Ludzie do blaszaka walą kłódki certyfikowane a złodziej podnosi blaszaka z boku i już jest w środku (bo przewaznie są luźno postawione na bloczkach betonowych). Jak Cie tam nie ma na miejscu to nawet jak dasz drzwi
w dobie elektronarzędzi

@Skwarek85: Trochę jednak bardziej hałasują niż nożyk. Ale fakt taka blacha bardziej na moją psyche działa, bo jak faktycznie ktoś coś chciałby ukraść to i beton nie pomoże.

Na razie jest kamera, ale tylko jedna i tam nie patrzy - będzie więcej jak coś wstawię do środka.
@ForceMajeure Raczej już nikt takich drzwi do stodół robi, chyba że zatrudnisz stolarza do tego, ale on za to weźmie konkretne pieniądze. Nie licz na to, że ktoś ci sprzeda coś takiego ze swojej stodoły, chyba że stodoła do rozbiórki albo wymienia drzwi. Najłatwiej to zrobić metalowa ramkę a do tego przykręcić deski lub blachę. Deski wysuszone możesz kupić w tartaku a na pewno jakiś masz w okolicy.
@ForceMajeure: Na twoim miejscu kupiłbym nowe zawiasy, dasz 100 zł góra. Deski parę ładnych złotych. Jednego dnia potniesz to i zbijesz. Kiedyś się robiło na dole wrót takie chwywatki, które trzymały się takiego ucha zalanego betonem w posadzce. Możesz mokre deski zbić, woda nie wejdzie. Deski troszkę popękają, ale to będzie się trzymać.
@dociekliwyobserwator: zawiasy wyje... jak pisałem wyzej. ;p Na zdjeciu nie widac, ale z drugiej strony wrót mie ma wogule, te które sa strach otwierać. Z deskami sobie dam spokój, dam blache - szybcjej pójdzie (do ciecia mam plazme, nożyce elektryczne też(jak nie pozyczylem))
A i na wsi mieszkam od 20 lat;p zmieniam wieś poprostu:D
Docelowo to ja sobie tam jakiś fajny klimacik zrobię( ͡ ͜ʖ ͡)