Wpis z mikrobloga

Ostatnio nabyłem swój pierwszy poważny rower, miało być jednocześnie sportowo i komfortowo, padło na #gravel Marina Nicasio+. Po przejechaniu 1500km po lubelskich zadupiach stwierdzam jednak, że szerokie opony i stalowa rama to niestety trochę za mało. Tu pojawia się pomysł, żeby odłożyć trochę kasy i zakupić amortyzowaną sztycę crane creeka eesilk + mostek redshift. Czy myślicie, że poprawa komfortu będzie znacząca, czy lepiej sprzedać rower, dołożyć te 2k i kupić coś z amorem? (Z zamysłem blokowania skoku na ładnych ścieżkach i cieszenia się pełną amortyzacją na #!$%@?)

#rower
  • 15
  • Odpowiedz
@kuraku waga 78kg, a opony fabryczne WTB Horizon 650Bx47mm, jeżdżę na niskim ciśnieniu, 2.2 bara.
A dyskomfort, no klasyczne telepanie całego roweru jak jedziesz po dziurawym asfalcie, płytach betonowych lub bruku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Status: nie wiem, ja zmieniłem XC na fulla, a teraz mam gravela i stwierdzam, że full mi zbędny. Komfort może i będzie znaczący, ale jeżdżąc na fullu się w #!$%@?ę męczyłem
  • Odpowiedz
@tomek_27 A to nie jest tak, że jak zablokujesz amory, to nie powinieneś się jakoś specialnie męczyć?
@sigul A znasz jakiegoś fulla co przeznaczony jest bardziej na płaskie tereny?
  • Odpowiedz
  • 1
@Im_from_alaska: no sprzedawany był jako szosa którą mogę wjechać w krzaki, i zasadniczo jest to racja. Nie przemyślałem jednak, że będzie mi brakowało komfortu. Stąd pomysł o amortyzowanej sztycy/mostku i pytanie czy to da radę.
  • Odpowiedz
@Status: idzie sie przyzwyczaić, wczesniej narzekałem na kostkę bauma z duża fazą.. teraz smigam tam z oponą 28c szosową, kwestia wyrobienia. jak chcesz pakowac jakieś amortyzowane sztyce to moze sztywny rower nie jest dla Ciebie?
  • Odpowiedz
@Status: do takiej jazdy najlepiej nadaje się lekki hardtail, na zamleczonych oponach, jakieś 2,2 cala i możesz zejść z ciśnieniem nawet poniżej 1,5 bara, jakiś spoko powietrzny amor z przodu i jest komfort. Jak to wszystko dopompujesz, amor zablokujesz to można się jeszcze rozpędzić, heh, 3 lata temu każdy by wiedział jaki rower potrzebujesz ale teraz są rozkminki czemu ci gravel nie pasuję ¯\_(ツ)_/
  • Odpowiedz
@T1001: A masz jakiś konkretny model na myśli? Marin ma np. w ofercie DSX FS, wygląda jakby był odpowiedzią na moje potrzeby. Albo tak jak pisze @Berud przyzwyczaić dupę i nie narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz