Wpis z mikrobloga

@nobodyknows:

Nie raz przejeżdżałem po chodniku rowerem przy policji, nigdy się nawet nie zatrzymali

Tak czy inaczej według przepisów w twoim wypadku powinni interweniować. Jeżeli prawo jest tak #!$%@?, że można lub trzeba przymykać na nie oko aby kraj mógł jako-tako funkcjonować to pozostawia to za duże pole do nadużyć w rękach policji i nadaje się jedynie do kosza. ¯\_(ツ)_/¯

Ale jak patrzę na teksty pokroju, że jadę jeździć rowerem i
  • Odpowiedz
@smk666: dlatego że miasto jest źle zarządzane, a rowerzysta płaci dużo mniej podatków niż kierowca auta.
Takie jest moje zdanie, a śmiga na rowerze codziennie. Trzeba znać miejsce w szeregu.

Z jazda po chodniku jest jeszcze problem z szeryfami, co specjalnie zachodzą drogę bo Ty jedziesz chodnikiem rowerem, a tak nie można. Zazwyczaj wychodzi tania pyskówka i straszenie. Nauczyłem się już, że z frustratów się śmieje, a nie daje paliwa. Mówię
  • Odpowiedz
a rowerzysta płaci dużo mniej podatków niż kierowca auta.


@nobodyknows:
Ale za to "płaci" na inne sposoby - nie zajmuje miejsca w korku czy parkując na mieście ułatwiając życie tym, którzy muszą z korzystać z samochodu albo komunikacji miejskiej czy też nie zanieczyszcza powietrza. Miasta od lat trapi problem z infrastrukturą drogową, która nie jest i przez brak miejsca nigdy nie będzie w stanie dorównać realnym potrzebom. Sensownym jest więc stworzenie
  • Odpowiedz
@smk666: rozbudowa dróg rowerowych powinna zostać wykonana, pełna zgoda. Tylko jak to zrobić no na takiej Świętokrzyskiej z Małomiejska, gdzie nie ma na to miejsca. Zabudowane prawie wszystko.
Jeżdżę drugi rok na rowerze do pracy ponad 10km, ale żebym miał zginąć to sobie nie przypominam. Prędzej jakieś pyskówki z szeryfami.
  • Odpowiedz
Piszesz o Vacie na części?


@nobodyknows: Na części, na materiały eksploatacyjne i na ubezpieczenie OC+AC rowerzysty.
Płacę na infrastrukturę drogową jako właściciel samochodu, tak samo jak reszta kierowców więc nie rozumiem skąd się bierze fałszywy argument "rowerzysta płaci dużo mniej podatków niż kierowca auta", jeśli rowerzyści też mają auta.
Dokładam się do infrastruktury drogowej jako właściciel samochodu i nie zgadzam się na pierdzielenie, że mam mniejsze do niej prawo jeśli jadę
  • Odpowiedz
@Polinik: Posiadajac sam samochód płacisz dużo większe podatki, niż posiadając sam rower.
OC i AC na rower nie jest obowiązkowe, jak OC na auto, gdzie ceny średnie juz są pod tysiąc zł.
Jeżdżąc autem kupujesz paliwo, czyli opłacasz akcyzę. Akcyza to jedne z głównych przychodów państwa.
A po za tym posiadacz samochodu płaci te same podatki co rowerzysta. Części samochodowe też mają VAT, a z tej branży jest znacznie większy przychod
  • Odpowiedz
@nobodyknows:
Ponownie -- ponoszę te wszystkie wydatki jako właściciel samochodu i nie rozumiem, dlaczego nie miałbym mieć prawa korzystać rowerem z infrastruktury drogowej, na którą się składam na równi z innymi uczestnikami ruchu.
Ba, mógłbym nawet argumentować, że jadąc rowerem mniej ją zużywam.
Ale spoko, można sobie argumentować, że to rowerzyści są przyczyną korków i tamowania ruchu a nie nadmiar samochodów na drodze -- na pewno jakby wszyscy rowerzyści przesiedli się
  • Odpowiedz
@Polinik: gdzie ja napisałem,, że to rowerzyści są powodem korków? Wspomniałem, że nasze drogi się do tego nie nadaja i jazda na rowerze jest mało bezpieczna.
Też mam auto i rower, ale takich co jeżdżą regularnie na rowerze jako środek komunikacji i posiadają samochód są zdecydowanej mniejszości. Stąd dysproporcja podatków. A ty starasz się budować rzeczywistość na przykładzie jednostki (Ciebie) co jest czysta głupota.

A z tymi przybiciem mi nie stworzonych
  • Odpowiedz
gdzie ja napisałem,, że to rowerzyści są powodem korków?


@nobodyknows:
O tu:

tamować ruch


Jak dla mnie to samochody sobie tamują ruch, nie rowerzyści. Jakoś na obwodnicach rowerzystów nie ma, na Grunwaldzkiej też nie, na Spacerowej, Słowackiego też nie -- a ruch jest codziennie tamowany. ¯\(ツ)_/¯

Fanatycy samochodów to powinni się cieszyć z rowerzystów na drogach, bo im więcej osób przesiądzie się z samochodu na rower tym mniej samochodów będą
  • Odpowiedz