Wpis z mikrobloga

Ile może kosztować kuchnia, a raczej meble do niej, o szerokości 250 cm w tym zabudowa do zmywarki i piekarnika? Interesuje mnie wykonanie z płyty meblowej i zwykły blat żaden marmur czy coś takiego. Oczywiście chodzi o zestaw szafek dolnych i górnych. U pierwszego stolarza dostałem wycenę na 10.000 zł i wydaje mi si, że to dużo bo kuchnia w linii prostej bez narożników itd. #kuchnia #meble #stolarstwo #pytanie #mieszkanie
  • 8
@CalibraTeam: trochę zależy. Bo inny koszt będziesz miał przy kilku szafkach na prostych zawiasach i o najtańszych frontach, a co innego przy większej ilości węższych szafek, na fajnych zawiasach, z cichym domykaniem i fikuśnym wykończeniem frontów.
@CalibraTeam: to nie jest dużo. Koszty to nie tylko metry, ale takie pierdołki, jak mocowania, zawiasy, liczba szuflad, systemy ich otwierania, materiał frontów. Jak byś brał lepsze rzeczy, spokojnie taka kuchnia by się zblizyla do 20-30 kola
@CalibraTeam: jeśli chcesz złożyć ją samemu to zerknij na fabrykamebli.pl. Wyjdzie dużo taniej.

Jak byś brał lepsze rzeczy, spokojnie taka kuchnia by się zblizyla do 20-30 kola


@pytlar: duża przesada za 250 cm blatu. Nawet z lakierowanymi frontami i droższymi okuciami np. Blum.
@pytlar: składam właśnie kuchnię. Blatu będzie ok. 6 m w literę U. 2 szafki narożne z koszami, reszta szuflady. Oprócz tych 6 m blatu 2 słupki do sufitu i zbudować lodówki. Bez wiszących szafek. Okucia blum, szuflady antaro. Za szafki z lakierowanych frontami na razie jestem w okolicach 10 000. Z rzeczami typu zlew, ale bez AGD nie sądzę, żebym przekroczył 15 000. On ma 250 cm blatu. Za wypaśną dizajnerską
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CalibraTeam: kosztować może ile zechcesz, górnej granicy chyba nie ma. Ale zdecydowanie warto mieć kilka ofert w ręce dla porównania. No i wycen sobie ile wyjdzie taka z Ikea i z Castoramy albo Leroy zalezy gdzie masz bliżej. Robią ostatnio bardzo ładne kuchnie, całkiem porządne jakościowo i zazwyczaj wychodzą tanio i nie musisz czekać pół roku na stolarza. Montuję takie kuchnie, głównie casto i ikea więc jak coś chcesz wiedzieć więcej