Wpis z mikrobloga

#szczecin

Cześć, niedługo będę chciał odwiedzić Szczecin i przy okazji odhaczyć kolejny kraj zagraniczny w którym byłęm choć jeden dzień czyli Niemcy, bo było mi zawsze nie po drodze. Stąd kilka pytań.

1) Czy jest coś regularnie kursującego między Szczecinem a Pasewalk/Locknitz, co nie wymaga rezerwacji biletu miesiąc wcześniej, po prostu przychodzę na stację, kupuję bilet za te 15-25 pln w jedną stronę i jadę?

2) Czy granicę przekroczę sobie bez problemu na dowodzie, czy przez koroniaka oni coś tam wymagają typu ta aplikacja że się szczepiło czy inne pierdoły?

3) Czy w Pasewalk/Locknitz przyjmą płatność w PLNach, czy trzeba mieć Euro? Często w przygranicznych nie robią problemów i mają jakieś przeliczniki.
  • 8
  • Odpowiedz
1) Czy jest coś regularnie kursującego między Szczecinem a Pasewalk/Locknitz, co nie wymaga rezerwacji biletu miesiąc wcześniej, po prostu przychodzę na stację, kupuję bilet za te 15-25 pln w jedną stronę i jadę?


@ocho96: pociąg

2) Czy granicę przekroczę sobie bez problemu na dowodzie, czy przez koroniaka oni coś tam wymagają typu ta aplikacja że się szczepiło czy inne pierdoły?


Mamy schengen więc dowód wystarczy, paszporty covidowe już nie są obowiązkowe
  • Odpowiedz
@ocho96: w razie czego pociągi najlepiej sprawdzać na bahn.de, do locknitz i pasewalku to ta sama linia, nie wiem tho po ile chodzą bilety, najtańsze to one pewnie nie są. A euro zawsze możesz wymienić te 10eur i wydać na kebaba, kantorów u nas dostatek.
  • Odpowiedz
@WzAzgadula: Jaka to jest cena w sumie? Chciałem na polregio sprawdzić, ale tam nic nie ma xD

Edit: Dobra 23 Euro, czyli normalna dla osoby zarabiającej 2000 Euro, tylko nasza złomówka ma siłę nabywczą jaką ma.
  • Odpowiedz
@ocho96: jeśli w sierpniu to w obie strony 14 eur (9-Euro-Ticket + 2 bilety graniczne), jak nie w sierpiniu to koło 25e (MV-Ticket, tanieje wraz z liczbą osób, lub Regio Specjal Niemcy, o ile jeszcze funkcjonuje). Jak mówiłem, najtaniej nie jest.
edit: właśnie doczytałem że regio specjal niemcy to bilet tam+powrót więc o ile dostaniesz się do kasy międzynarodowej to kupisz go za 12 euro.
  • Odpowiedz
@ocho96 jeśli masz na to cały dzień to może lepiej Berlin? Też blisko, a zaliczysz nie tylko dzień za granicą, ale też w jednej z największych/najważniejszych stolic na świecie.
  • Odpowiedz
@Wolf999: @ocho96 ja takze polecam Berlin, jedziesz godzinke dluzej, ale zdecydowanie warto z wiadomych wzgledow. Wez do kieszeni maske ffp2, bo moze sie przydac. Wysiadz na haubtbanhoff :) w okolicy, bez jezdzenia metrem, masz mnostwo atrakcji - jeden dzien nie wystarczy. W kantorze, w Polsce wymien pln na euro.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzyw: @Wolf999: Dzięki za propozycję! Ogólnie jestem trochę "Niemcofobiczny" w sensie po prostu nie lubie tej nacji, jednak z prywatnych względów* chcę po prostu postawic stopę w Niemczech na tych 5-6 h, żeby móc powiedzieć że byłem.

* Będę sobie robił tatuaż (rękaw) z flagami każdego kraju który odwiedziłem w życiu, i Niemcy będą uzupełnieniem do równej ilości, żeby ładnie wygladał :)
  • Odpowiedz