Wpis z mikrobloga

#rolnictwo

Byłem kiedyś w gospodarstwie, które było chyba własnością SGGW i były tam prowadzone pola doświadczalne. Na jednym z nich siano od wielu lat jeden gatunek zboża rok po roku i obserwowano jak będzie plonować. Okazało się, że po kilkudziesięciu latach (nie pamiętam dokładnie ile lat trwał eksperyment) zboże plonuje w zasadzie bez zmian.

Jakie to może być zboże? Ktoś kojarzy co można siać rok po roku bez większej szkody?

Zdjęcie przypadkowe.
Pobierz
źródło: comment_1660044436X2rVh3frIB81Komt8yXETM.jpg
  • 13
miałeś kiedyś problem z tą stonką kukurydzianą? U mnie w rejonie na szczęście nigdy się jeszcze nie pojawiała. Ciekaw jestem walki z tym, jak to pryskać i kiedy.


@michu13: biopreparatami zrzucanymi z drona, kruszonka czy jakoś tak to się zwie, a oprócz tego pułapki feromonowe które przyciągają samice, lub samców przed okresem godowym, i je niszczą https://rolnictwoprecyzyjne.eu/blog/wykorzystanie-drona-do-walki-z-omacnica-prosowianka/

@marjanmeme1 @luk04330 @rolnik_wykopowy @soja @moll badanie jest prowadzone w Bacynach koło ostródy przez 55lat
@luk04330: żyto po życie przez całe życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@michu13: Mam hybrydę drugi rok po sobie. Na dniach będę kosił wiec zobaczę jaki plon. Ale zanosi się na lepszy niż w pierwszym roku. XD

Teraz idzie pszenica w mono.