Wpis z mikrobloga

Tylko kolory ustaw na dynamiczne. Bo inaczej blade są.


@Dudek89: xD Później się dziwią ludzie, że producenci i sklepy oszukują przesycając kolory w trybach sklepowych i innych dynamicznych, a po prostu ludzie lubią oglądać trawę bardziej zieloną niż jest w rzeczywistości...
@Drmscape2: Ale No ja sie nie dziwie ;) dla mnie ustawienia dynamiczne były najfajniejsze. Nie były takie ostre jak miałem w starym Samsungu, ale znowu tryb standardowy był szary jak nasz kraj ;). Teraz mam Oled od Philipsa i lecę na trybie AI. Sam dobiera co i jak. Jest miód.
lecę na trybie AI. Sam dobiera co i jak. Jest miód.


@Dudek89: nie jest, tylko nie wiesz jak powinno być bo wszystkie telewizory od zawsze w standardowych trybach miały mega przesycone kolory w dodatku przesunięte w stronę niebieskiego i do takich jesteś przyzwyczajony. Są powody dla których w kinematografii obowiązują pewne standardy, jak balans bieli D65. Są powody dla których profesjonalny color grading filmów robi się na wartych setki tysięcy monitorach.
@Drmscape2: No ale kirdy ja lubię :D to jak z disco polo, Ty nie trawisz powiedzmy, a ja tak. Nie umiem ustawić tego, żeby było wg kanonu sztuki, stad radzę sobie na tyle na ile moge i subiektywnie dla mnie jest ok. No i mojej żony i moich gości. Pewnie gdyby przyszedł gosc i za 1000zl ustawił tak jak ma być to by było lepiej ;)