Wpis z mikrobloga

#minoxidil #dermaroller #broda
Jaki dermaroller się u was sprawdził, jakiego możecie polecić?
Dobre opinie czytałem na temat 'Glovis Roller 0.5', minoxa odstawiłem po 3 miesiącach ok. miesiąc temu, z rezultatów jestem zadowolony, teraz szukam alternatywy poprawiającej zarost bez aplikowania na twarz chemii:)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@entreal: kolega wyżej #!$%@? głupoty. Sam derma roller daje efekty, ale mniejsze. Moim zdaniem jeśli nie masz uboków, to lepiej dalej brać minoxidil, bo 3 miesiące to mało, ale jeśli masz problemy zdrowotne, to wejście na samo rollowanie jest jakąś opcją.
  • Odpowiedz
@Argonix: XD

A Randomized Evaluator Blinded Study of Effect of Microneedling in ANDROGENIC ALOPECIA


Typie, wklejasz jakiś losowe badanie (w dodatku pilotażowe) o łysieniu w wątku o brodzie. Dodatkowo przeleciałem na szybko i nie ma tam nic na temat samego stosowania dermarollera XD, tylko są dwie grupy: minoxidil i minoxidil + derma roller.
  • Odpowiedz
@Argonix: Ta? Może wklej jeszcze raz jakiś losowe badanie, którego w ogóle nie czytałeś, to może uwierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz sobie wejść na każde forum czy subreddit dotyczący brody i ludzie tam piszą co innego, ale wiadomo, że wykopek, który ma potężne zaplecze w postaci nieczytanych źródeł naukowych ich zaorał.
  • Odpowiedz
@Argonix: Jeśli przeszkadzają ci dowody anegdotyczne, to wyjdź z tagu, bo minoxidil nie posiada badań odnośnie stymulacji owłosienia na zaroście.

A to twoje badanie to nie jest żaden argument przeciw temu, a raczej potwierdzenie tezy tego co pisałem, więc kiepsko trafiłeś. Nawet teraz ci się nie chciało odpalić linku i przeczytać co tam jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Argonix: Są dwie opcje: albo ekstrapolujemy wyniki tego badania na resztę brodę albo tego nie robimy.

Jeśli ekstrapolujemy te wyniki, to uznajemy, że minoxidil działa na zarost oraz że derma roller również działa, bo grupa z derma rollerem miała wielokrotnie lepsze wyniki.

Druga opcja jest taka, że tego nie robimy. I jeśli chcesz się powoływać na naukę, to musisz użyć drugiej opcji, bo pod względem metodologii taka ekstrapolacja wyników na zarost jest niedopuszczalna chociażby ze względu na inną skórę zarostu i włosów, inną strukturę włosów, inny rodzaj działania pożądanego (odrastanie starych włosów vs promocja wzrostu włosów, których nigdy nie było). I to podejście nie różni się bardzo od dowodów anegdotycznych. Każda osoba, która robiła jakikolwiek rozeznanie na temat działania minoxidilu wie o tych
  • Odpowiedz
@jakuzii: wrocilem do minoxa i kupilem zwykly roller za 2 dyszki na allegro. Minox na 3 miesiace znowu, po 1.5 widze juz duzy progres w zaroscie, nie wiem czy to kwestia rolera, ale jest roznica :) Plan jest taki by skonczyc 3 buteleczki i zostac przy samym rolerze raz w tygodniu
  • Odpowiedz