Wpis z mikrobloga

Siema, jest tutaj ktos z dyslekcja I dobrze mowi po angielsku ? Dostaje przyslowiowego kota przy nauce, ma ktos praktyczne porady jak uczyc sie ? W jaki sposob najlepiej uczyc sie ? Zeby wchodzilo do glowy I nie bylo problemow z zapamietywaniem ? Dodam ze mam 38 lat ale calkiem lotny umysl.

#dyslekcja #angielski
  • 12
@gnomol codziennie mowie I wymawiam w inny sposob. co ciekawe jak zapale troche jazzy. na nastepny dzien jest stabilniej np nie gubie wyrazow jak pisze albo latwiej mi mowic i wymawiac slowa poprawnie. ale po malej ilosci I co jakis czas bo inaczej z mozgu wiorki. ogolnie jedyne co od tego czasu zmienilo sie to to ze nie stresuje sie mowiac nie wazne czy mowie poprawnie czy nie
@biceps35 Rozumiem, ja dostałem blokady pamięciowej przy czasownikach nieregularnych. Uczę się raptem kilku słów i już nic nie pamiętam później. Jednak taki lepszy poziom podstawowy osiągnąłem dzięki korepetycją. Próbuję też czytać po angielsku, ale efekty są mizerne.
@gnomol w sumie jest lepiej. Podpowiedziec moge jedno bo angielski ma ten plus. ze mowa prawidlowa jest flegmatyczna I to jest klucz. wiem ze to wrzut na dupie ale musisz byc caly czas skupiony i do tego jeszcze co ja robie wiecznie prowadze konwersqcje w glowie, mysle po angielsku. To naprawde pomaga, jak tego nie robie to zaraz nastepnego dnia wymawiam slowa tak jak czytam
@gnomol a co do samej nauki to glownie ze sluchu. podcasty audiobooki I rozmowa z innym. najwazniejsze wedlug mnie zeby sluchac to samo over and over again. pisowni ucze sie na aplikacjach randkowych hah
@biceps35 Też słucham głównie audycji, radia, lub audiobooków, oglądam filmy z napisami po angielsku. Niestety nie widzę efektów. Mam chyba ,,dziurawą " pamięć.
@gnomol nie, masz tak jak ja. musisz w kolko to samo powtarzac. nie bedzie perfekt ale nie bedzie zle. Angielski dla dyslektow jest jednym z gorszych jezykow do nauki. inaczej piszesz inaczej wymawiasz, no I w jednym wyrazie r nieme w jednym nie. nie ma reguly. #!$%@? ale da rade miec nie najgorszy poziom. ale ciagle w kolko mowic mowic, szczegolnie takie rzeczy ktore najwiecej sprawiaja problemow. z gramatyka mam jaja, raz
@biceps35 Uczyłeś się jakiegoś innego języka niż angielski? Ja kilku na różnych poziomach edukacji. Niestety w większości przypadków moja efektywność nauki była niemal zerowa. Szczególnie boleśnie odczułem naukę rosyjskiego, ponieważ wydawało mi się, że ten język będzie mi dużo łatwiej wchodził do ,, głowy", gdyż jest słowiański. Widziałem jak moje koleżanki po jednym przeczytaniu tekstu, potrafiły zapamiętać całkiem sporą liczbę słów, a nawet zwrotów. Przyznam, że było to dobijające dla mojej samooceny,