Wpis z mikrobloga

nie no #!$%@? dostaje telefon od rodzicielki że mam jej poszukać drewna na zime bo PONOĆ ludzie mówią ze jest w #!$%@? drogie, a ja mowie nie no jak drewno drogie z jakiej racji xD
wchodzę na olx i dostalem #!$%@? szoku
90% ogłoszeń to drewno "workowane" xD gdzie za kilka drewienek place 30 zl (starczy na jedna noc pewnie)
a reszta to ceny rzedu 250 zl za m3 xDDD! gdzie w 2020 placilem 90 bodajze.
Jest #!$%@? tragedia. Nie wiem co powiedzieć, jestem smutny, #!$%@?, zażenowany. Negatywne emocje we mnie buzują. Jak daleko cebulandia jest od totalngo upadku? Kilka lat i będziemy krajem 3ciego świata czy co?
az nie chce myslec o rodzinach z dziecmi, samochodami, biznesami itp itd
#inflacja #drewno #kominek #dom #gospodarstwo #ekonomia #pisukoryta
  • 45
@GGul: Zagadujesz z lesniczym i idziesz do lasu "posprzatac" to co zostalo po duzym zrębie. Tyle, ze nie zbierasz jakiegos chrustu, tylko porządniejsze rzeczy. Narobisz sie ostro, ale zaplacisz grosze.
@n4ojlj3_42lk: ale po co Ci woda z wodociągów? przecież przy płaszczu masz zamknięty obieg,
co przełączało? palisz w kominku i grzeje się w nim woda, kiedy osiągnie pożądaną temperaturę 65-70 stopni puszcza ją do zbiornika, i pobiera z niego zimną która się ogrzewa i tak w kółko,
@krabczy z tego co się orientowałem to przy paleniu ciągiem cały czas dopuszcza z wodociągu zimną wodę termostat żeby miał czym schłodzić.

Tak mi zresztą powiedziano, że przy braku wody w sieci nie mogę mieć płaszcza w kominku.
@n4ojlj3_42lk: wtf, po co masz chłodzić to co ogrzejesz? chłodzisz puszczając ciepłą wodę z bufora w podłogę, a nawet jakbyś jakimś cudem zagotował wodę w układzie to on ma specjalny odpowietrznik i zbiornik wyrównawczy ale to nie wiem ile musiałbyś palić żeby do takiej sytuacji doprowadzić,
@GGul: wujek ma tartak, siedzieliśmy u niego na banderozie (stawek + ziemianka i wiata do grillowania za firmą), dostał telefon od dostawcy, "Tadziu za topole 250 za metr", wujek w ogóle nie podumał i #!$%@?ł "Za jakie pole?" xD Poprzednia cena to było 140zł, i to było jakoś rok temu.
z tego co się orientowałem to przy paleniu ciągiem cały czas dopuszcza z wodociągu zimną wodę termostat żeby miał czym schłodzić.


@n4ojlj3_42lk: może źle zrozumiałeś jak ktoś ci tłumaczył jakie są zabezpieczenia w kominkach z płaszczem.

Jedno z takich zabezpieczeń to STS zabezpieczenie termiczne. W przypadku zagotowania kominka ma on za zadanie schłodzić płaszcz przez przepuszczenie przez wężownice zimnej wody. Jest to podstawowe zabezpieczenie które montuje się w kominkach. Nie oznacza
Pobierz galonim - > z tego co się orientowałem to przy paleniu ciągiem cały czas dopuszcza z ...
źródło: comment_1660034937BUl0RDCvU5NVo8MuRtgqvP.jpg
@galonim: Instalacja kominkowo płaszczowa jest spięta u Ciebie z buforem czy ta woda leci bezpośrednio na zasobnik CWU z zaworem trójdrożnym jakimś żeby nagrzewała/przełączała się na CO z wymiennika ciepła?

Jakieś fotki mógłbyś wrzucić i schemat swojej instalacji?

Drugiej rzeczy jakiej się bałem to właśnie bufor bo powiem szczerze, że mam bardzo małą kotłownie, która robi mi dodatkowo za pralnie, suszarnie i spiżarnie (piec gazowy wisi na ścianie, a pod nim
@Bazant77: Aktualnie jako, że gaz drogi to grzeje kominkiem z DPG z turbinką na strychu. Turbina DARCO AN1 wraz z bypassem.
To będzie dopiero pierwszy sezon, ale z testów wynika, że gorąco jest wszędzie w #!$%@?.

Z minusów to moim zdaniem powietrze trochę wysycha, ale na stronie DARCO jest nawilżacz dedykowany wstawiany na poziomie budowy kominka.