Wpis z mikrobloga

nie no #!$%@? dostaje telefon od rodzicielki że mam jej poszukać drewna na zime bo PONOĆ ludzie mówią ze jest w #!$%@? drogie, a ja mowie nie no jak drewno drogie z jakiej racji xD
wchodzę na olx i dostalem #!$%@? szoku
90% ogłoszeń to drewno "workowane" xD gdzie za kilka drewienek place 30 zl (starczy na jedna noc pewnie)
a reszta to ceny rzedu 250 zl za m3 xDDD! gdzie w 2020 placilem 90 bodajze.
Jest #!$%@? tragedia. Nie wiem co powiedzieć, jestem smutny, #!$%@?, zażenowany. Negatywne emocje we mnie buzują. Jak daleko cebulandia jest od totalngo upadku? Kilka lat i będziemy krajem 3ciego świata czy co?
az nie chce myslec o rodzinach z dziecmi, samochodami, biznesami itp itd
#inflacja #drewno #kominek #dom #gospodarstwo #ekonomia #pisukoryta
  • 45
@GGul: Ja jestem w czarnej dupie. Kominek to moje jedyne źródło ogrzewania, a nadal pozostaję bez drewna. W lutym zamówiłem u jednego gościa 20m3, ale jest jakiś niepoważny, ciągle przekłada datę, do tej pory nie dowiózł. Dzisiaj w czasie rozmowy telefonicznej zobowiązał się do końca tego tygodnia dowieźć jakąś część, ale nie liczę już na niego. Miałem kupić chociaż z tonę brykietu, ale ceny też już wywindowane do 2500zł/tonę. Chyba zacznę
@GGul: Kupiłem jak tylko wojna się zaczęła żeby do zimy wyschło oraz żeby mieć alternatywę do gazu, którego nie było na rynku (palę głównie ze zbiornika na propan gazem). Drewna nie kupuje się przecie teraz bo nie wyschnie - chyba, że na przyszłą zimę - najlepiej wiosną cięte zimą zanim soki puści.
Wtedy zapłaciłem po 250 za metr właśnie. Buk - żeby szybciej wysechł. Zmodyfikowałem szopę w drewutnię żeby schło lepiej.