Wpis z mikrobloga

Ogólnie pierwszy raz w życiu poleciałem na wakacje z biurem podróży na #allinclusive , do tej pory zawsze organizowałem sobie wszystko sam, głównie dlatego że bardzo lubię etap planowania, szukania czegoś na bookingu, patrzenie na samoloty, możliwość itd. No ale tym razem dołączyłem się do innej ekipy, już mi się to nie podobało bo nie miałem wpływu na wybór miejsca ani hotelu, ale trudno, lecimy do #alanya #turcja

Krótkie przemyślenia

- jak można w taki sposób spędzać wakacje, jedzie się do kurortu leżeć na basenie hotelowym cały dzień, ewentualnie na leżaku nad morzem xD. Autentycznie wolałbym sobie na działce w mieście poleżeć albo nad jeziorem czy gdziekolwiek a nie marnować pieniądze i czas na to, chyba tylko po to żeby się pochwalić potem ZE SIE BYLO ZAGRANICO
- okazuje się że alanya to #!$%@? gdzie totalnie nic nie ma, naturalnie o to pretensje mogę mieć do siebie, tak tylko ostrzegam osoby które uznaja podobnie jak ja ze na pewno w kurorcie turystycznym jest coś ciekawego do roboty
- wybrałem się na wycieczkę jeep safari, po nazwie uznałem że fajna jazda 4x4 po jakichś bezdrożach, dobre opinie na Google i tripadvisor, finalnie okazało się że 200 ludzi w jeepach jedzie po normalnej ulicy i oblewa się woda. Jazda po kilka min i zagrzymywanie sie zeby inni wylali na ciebie wiadro wody, super atrakcja #!$%@? xD Co mnie bardzo zdziwiło wszystkim się to podobało
- rozważałem wynajęcie samochodu na 2-3 dni, ale nic nie ma w najbliższym promieniu, pomijając że turasy jeżdżą tak że w ciągu 2 pokoleń wszyscy powinni zginąć w wypadkach samochodowych
- leciałem samolotem na ten moment jakieś 40 razy, ostatnio klaskanie po wylądowaniu słyszałem jak miałem 12 lat w czarterowym rejsie, okazuje sie że chyba nic się w czarterach nie zmieniło i dalej klaszczą xD
- ruscy grzeczni, jeden polaczek na plaży wstyd robił jak #!$%@?

Podsumowując fajne doświadczenie żeby przekonać się na własnej skórze że to zdecydowanie nie dla mnie. No ale co kto lubi, ja miło wspominam autostopowanie na balkanach, a ktoś woli wydać kilka koła żeby leżeć plackiem

#wakacje #podrozujzwykopem #podroze
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yahoomlody: gdyby ludziom się nie podobało to wycieczki objazdowe byłby bardziej popularne, a tak jest ich jak na lekarstwo. Ludziom się nie chce i nie trzeba daleko szukać przykładów, a wystarczy pojechać w Tatry gdzie mimo 20 tysięcy turystów jak nie więcej na szlakach nie ma szaleństwa, wręcz pustki. Wysiłek fizyczny, zostawienie samochodu w spokoju na jakiś czas to nie jest to co lubią turyści.
Znajomi jak kiedyś pojechali do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@yahoomlody: ja też zawsze campingi + objazdówki, ale raz byłem na AI w Egipcie i było zajebiście.
Szarpnęliśmy się z żoną na droższą opcję, więc poza brakiem pijanego plebsu z bombelkami, hotel (tak na prawdę to bardziej kompleks domków) był bardzo urokliwy i miał bezpośredni zajebisty dostęp na rafę, więc 80% czasu to było nurkowanie i podziwianie.
Dla urozmaicenia były atrakcje typu quady na pustyni czy strzelanie z łuku, zwiedzić
  • Odpowiedz
@yahoomlody: dlaczego ludzie wybierają All Inclusive?
1. bo nie chcą się niczym zajmować
2. bariera językowa
3. boją się, że w knajpie dużo zapłacą, ktoś ich naciągnie
4. nie wiedzą jak się przemieszczać w obcym miejscu
5. chcieliby z góry wiedzieć
  • Odpowiedz
@Let_Me_2_Be: Było okej, choć to były raczej leniwe wakacje. Sama Alanya wiele do zaoferowania raczej nie ma. Ja byłem na 2 wycieczkach na quadach i nurkowaniu. Quadów nie polecam, lipa totalna. Nurkowanie trwało z 8h w tym może z 30 min nurkowania. Jak zależy Ci na zwiedzaniu nie jechałbym tam.
  • Odpowiedz
@Let_Me_2_Be: Kaila Beach Hotel. Jedzenie mi nie smakowało, bo nie pasują mi Tureckie smaki, ale myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Ja miałem pokój deluxe, choć nie wiem czy jakaś różnica z tego wynika, tak czy siak były czyste i eleganckie.
  • Odpowiedz