Wpis z mikrobloga

Cześć! Ma ktoś doświadczenie w leczeniu fobii społecznej poniższymi lekami? Wypróbowałem już większość SSRI, wenlafaksyne, pregabaline itd. i nic. Ciągle czuję lęk wśród ludzi. Zastanawiam się czy któryś z poniższych leków mógłby mi jeszcze pomóc :/

- Depakine / Absenor (walproinian sodu)
- Spamilan (buspiron)
- Perazin

#fobiaspoleczna #przegryw #leki
  • 16
@KrzyzowiecAlfred: ale przecież całe moje życie jest powiedzmy poza strefą komfortu. Nie siedzę w domu tylko chodzę do pracy, kościoła itd. więc można powiedzieć, że codziennie mam "ekspozycję". A lęk jak był tak i za setnym razem w tej samej sytuacji jest.
@rbk17: dokładnie. Mogę sobie mówić, że: "głupi jesteś, że się tym przejmujesz" ale to nic nie daje. Nadal mam spięte mięśnie, cały mokry jestem, drżenie ciała. I weź
@TwojPsychiatra: paroksetynę próbowałem. O tyle była spoko, że po 3 miesiącach wyleczyła ibs. Ale fobii nie. Z siedem miesięcy brałem. Inne SSRI: sertralina, escitalopram, fevarin, trittico, pramolan.
Jedynie baclofen mi pomaga ale to doraźnie, a na drżenie propranolol.
Sulpiryd w małych dawkach na odhamowanie dopaminy jak to podaje Wikipedia też brałem ale bez skutku
dokładnie. Mogę sobie mówić, że: "głupi jesteś, że się tym przejmujesz" ale to nic nie daje. Nadal mam spięte mięśnie, cały mokry jestem, drżenie ciała. I weź tak żyj...


@Tylko_na_chwile92: niech zgadnę - również panicznie boisz się kłamać czy ukrywać prawdę?
@KrzyzowiecAlfred: nie wiem, może i tak, nigdy nie byłem. Ale przerabiałem już wiele książek albo terapię Richardsa więc znam te "zniekształcenia poznawcze". No ale może faktycznie... A Ty masz z tym jakieś osobiste doświadczenia?

@TwojPsychiatra: pierwsza dawka (150mg) była super. Pierwszy raz od ilus lat poczułem się całkowicie wolny. Ale po ok 2 godzinach przestało, później dawki były większe aż do 600mg ale już tak nie działa. Tylko, że było