Wpis z mikrobloga

Siedzi tu może jakiś grafik designer posiadający autorską czcionkę? #design #grafika #dtp

Bardzo pilna sprawa. Nie chce mi się tworzyć autorskiego fontu, chętnie skorzystam z czyjegoś. Biorę udział w pewnym konkursie. Chciałbym w nim użyć czcionki. Chciałbym się ugadać w ten sposób:

1) zgodzisz się wykrozystać swój font

2) w przypadku jego wygranej oferuję z niej pewien procent

Myślę, że to uczciwe gdyż jeśli ktoś nie chce - to nie. Będę szukał kolejnego i kolejnego aż się ktoś zgodzi na takich warunkach. Nikt nic nie traci w tym układzie a tylko może wygrać.
  • 10
@ufos: Ale to nie jest tak.... Co z tego, że na jakiejś stronce tak jest napisane? Ściągasz font a w jego dokumentacji widzisz co innego, i tak właśnie jest (żadna nowość dla mnie). I masa formułek czego nie możesz.

Zamiast się tak #!$%@?ć i bać o wszystko wolę się ugadać z autorem konkretnej czcionki i tyle.

Nie łódź się, że wpiszesz sobie w Google "free fonts" i że to tak zadziała.
@ufos: No właśnie wiem. Masz rację z tym że tworzenie własnych czcionek popularne nie jest. To ciężka praca i nawet dużo grafików nigdy się tym nie parało. Ja też chcę iść właśnie na łatwiznę, w sensie dorwać kogoś kto ma coś swojego, ugadać się z nim i wykorzystać. Niż przebijać przez niezrozumiałe dla mnie jak zawsze licencje :)