Wpis z mikrobloga

Witam.
Mirki postanowiłem w końcu naprawić zbity ekran w swoim starym flagowcu LG G2: zakupiłem sam digitizer ponieważ ekran wszystko wyświetlał nie bylo tylko reakcji na dotyk.
Niestety przy próbie rozwarstwienia digitizera od ekranu odszedł on ale z tą ciemną warstwą, jestem laikiem i chyba nie powinno tak być.
Rozumiem ze juz taki LCD jest do smieci i musze kupic nowy zintegrowany wraz z digitizerem, ale mam pytanie co sie stanie jeśli bym połączył nowy digitizer do takiego ekranu LCD bez tej ciemnej warstwy? Czy wyswietlal by obraz tylko byłby jakis wyblakły lub w jakis inny sposob uposledzony?

#elektronika #pytaniedoeksperta #telefony #serwisgsm #smartfon
Pobierz
źródło: comment_1659865826oq1stIIloca97YdGib3CEM.jpg
  • 10
@barto125: ok, widze ze takie cos mozna dokupic. Rozumiem ze to tylko fiolia z warstwa wpływajaca optycznie na obraz natomiast nie jest w zaden sposob elektrycznie polaczona? Jesli nie jest to czy moge kupic wiekszy arkusz i dociąć czy moze kazdy model ekranu ma taki polaryzator dedykowany kompatybilny z okreslonym wyswietlaczem?
@Bajki_Robotow: sprawdz po tej operacji rozdzielania czy matryca lcd nadal wyswietla i podswietla, polaryzator mozesz wyszarpac z jakiegos starego laptopa albo monitora, małe calarze można zdobyć od ludzi na olx za bezcen albo wrecz gratis.

Rozdzielales to w warunkach domowych, bez sprzetu? Kupiles cienki drut wolframowy czy grzales na maksa opalarką.. nigdy nie probowalem takiej operacji i zawsze wymienialem komplet. Jedynie stare/tanie smartfony mialy dotyki klejone tylko po obwodzie zamiast na