Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracait
#pracafinanse
#zarobki
#big4

Hej, mam pytanie jako 29 level. Generalnie zastanawiam sie nad przebranzoweniem. Pracuje jako doradca (uprzednio jako mlodszy menago w audycie, wszystko w ramach big4).

Mam skille w rachunkowosci - 10 egzaminow na bieglego passed, VBA w dobrym poziomie itp.

Zastanawiam sie nad zmiana pracy na IT np. programista python, ale mam watpliwosci czy na tym etapie warto? Pytam, gdyz osoba w it z rozmow z bliskimi znajomymi po 3 latach pracy ma zarobki porownywalne do moich, do tego dochodzi fakt ze tam zarobki rosna szybciej niz finansach (i ich wzrost jest bardziej pewny), do tego praca w it jest luzniejsza (mniej rozmow z klientem, home office etc.)

Tutaj musialbym cofnac sie i poswiecic rok na cisniecie kodowania, a potem stanowisko junior i za ok. 4 lat dogonilbym zarobki te ktore osiagalbym zostajac w finansach.

Co myslicie? Praca IT faktycznie daje mozliwosci na rozwoj i $?
Słysze cały czas odnosnie programistow i nie powiem - doskwiera mi fakt zarobkow, a takze mozliwosci rozwoju (side projecty itp.)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eebd67d9c77d8d278a9293
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem kompletnie bez sensu, jeszcze jakbys zarabial grosze i chcial zmienic branze na IT to bym zrozumial, a tak tylko stracisz pare lat. No chyba, ze rzeczywiscie nienawidzisz swojej pracy i calego obszaru w ktorym pracujesz i musisz cos zmienic zeby wytrzymac.
  • Odpowiedz
1a6e1 9r33n: Kolego, z takim skillem w finansach w programowanie chcesz iść ? Trochę szkoda (no ale dobra - mi było początkowo szkoda po studiach iść na produkcję więc 3 lata w plecy + deprecha więc może nie powinienem się odzywac),ale zależy jak bardzo chcesz się przekwalifikować i jak bardzo nie podoba ci się obecna praca.

Nie myślałeś o tym,by na początek to raczej przekwalifikować się na jakiegoś analityka - co ? Sobie obejrzyj te oferty:
https://justjoin.it/all/analytics

Może się przyda jako krok pośredni albo docelowa kariera (chyba,że teraz to robisz) więc
  • Odpowiedz
OP: Zgadzam się, mam dużego skilla i zastanawiam się po prostu - bedac w finansach sufit to okolo 30 kbrutto na uop zas w it wyglada na to, ze jest to stawka ktora moge zrobic po 5-10 latach :( Gdyby tylko dalo sie miec ciastko i zjesc ciastko
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz