Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #urbex #statki

Siemanko! Pierwszy zestaw zadań nie okazał się dla mnie nie zbyt interesujący, za losowałem ponownie i trafiłem:

1 .Spróbuj samodzielnie zrobić makramę.
2. Znajdź i zwiedź ciekawe opuszczone miejsce w swojej okolicy (urbex).
3. Przygotuj nalewkę owocową.

Cóż za zrządzenie losu, trafić na pytanie które sam wymyśliłem. Wiec wybór od razu był oczywisty zadanie nr 2. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Od razu na myśl przyszły mi dwie miejscówki, gdzie chciałem się zawsze wybrać, ale zawsze nie było czasu albo okazji. Po głębszej analizie wybór padł na druga lokalizację. (coś mnie te dwójki prześladują)

Dzisiaj zabieram Was w podróż do opuszczonej pochylni remontowej dla statków.
Link do lokalizacji

Dojazd do samego miejsca kamienistą wąską dróżka, dalej na nogach jakieś 700m. Od razu naszedłem na stary zardzewiały holownik? Widać, że długo tu już stoi. Bliżej mu do złomu niż do powrotu na wody. Wchodząc głębiej pierwsza rampa remontowa która sama jest w remoncie, brak części szyn do spuszczania wózków na których łódź mogła by być opuszczona do wody. Niżej w bagnisku bo sam dok remontowy jest osuszony spoczywa, barka transportowa, jakiś dzwig , dwie łodzie które chyba woziły kiedyś turystów i jeszcze jeden który nie mam pojęcia do czego mógł służyć, ale wygląda kozacko. Z prawej strony dwie rampy na których są 3 statki. Dwie zardzewiałe barki które już lata tu mieszkają i kolejny holownik który jest w super stanie. I w tym momencie zorientowałem się że opuszczona pochylnia remontowa nie jest do końca taka opuszczona. Widać że jakieś prace tu trwają i lada chwila statek wróci do użytku. Podsumowując urbex, fajnie doświadczenie na pewno teraz częściej będę się wybierał. Do zobaczenie na kolejnym mirkowyzwaniu.

Ps. Nie jestem ekspertem do statków więc opisywałem tak jak mi się wydawało, jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie w komentarzu.
bezzebnyrekin - #mirkowyzwanie #urbex #statki 

Siemanko! Pierwszy zestaw zadań nie...

źródło: comment_1659813409oWCUYdJ9nAVw1YkvwdKmWG.jpg

Pobierz
  • 13