Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na długo odkładana decyzje o zakupie wkrętarki. Średnia półka, bo to głównie do drobnych napraw i #majsterkowanie w mieszkaniu. Stad pytanie - jakiej firmy kupić, żeby było dobrzę, nie za drogo i rozwojowo (tj w przyszłości rozszerzanie o kolejne urzadzenia, więc kompatybilność zasilania/baterii wskazana). Ewentualnie na co mam zwracac uwage podczas wyboru urządzeń?

#remontujzwykopem #narzedzia #elektronarzedzia
  • 35
@thomeq: za 700 to kup cos na lata chociaż nie wiem czy starczy, ja mojej z castoramy zajechać nie moge ale też nie męczę za bardzo. Do codziennego żytku starcza jak najbardziej a nawet lepiej dwie altanki i drewutnie skręciłem nią, jak bym chatę sobie stawiał to i tak coś lepszego wezmę ale jesteś amatorem to nie wiem czy warto tyle pieniedzy w sumie
. Model który ja męczę
Wkrętarka udarowa
@jednorekibadnyta: No wlasnie oprocz najblizszego, powiedzmy, roku to tez raczej spradycznie bede uzywal. Jakbym mial z tego zyc, to bym kupil najwyzsza polke, ale do napraw/majsterkowania to zastanawiam sie czy teraz powinienem duzo wydawac (kazdy tysiac nadplaconego kredytu sie liczy ;p )
@thomeq: Nie mam zadnych multitooli. Jak potrzeba cos przeciac to pod reka zawsze jest flex ;)

Mam jakas lisice od Milwaukee, czasem potrzebna.

Do amatorskiej stolarki to juz mam pile stolawa i reczna na przewodach.

18V styka.
@thomeq: jeśli coś robisz to BAAAAAARDZO usprawniają pracę przynajmniej dwie wkrętarki, do tego do każdej po 2 akumulatory szybkiego ładowania. Wkrętarki bezszczotkowe możliwie malutkie a mocne jak budżetowo to czarny parkside rewelacja, jak masz kasę to sięgaj po najwyższa półkę miałem różne i są bardzo porównywalne do lidlowej serii performance. I z parkside masz cały system do tych akumulatorów więc jest o co rozbudowywać
MacAllister 18 V 1


@jednorekibadnyta: akurat ja zajechałem kilka MacAllister i FERM badziewia, czarny performance od lidla daje rade, nawet zielone spoko. Dodam, że to nie wina tylko marki ale chinczyk się nauczył w ogóle i robi lepsze - po prostu te wkrętarki z ostatnich lat o ile produkowane w ciągu 5 lat to wszystko bardzo podobne jakościowo, te z przed 10 to shit, szczególnie noname, a obecnie super zwłaszcza te
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolotego: luz ja szukałem czegoś taniego bo musiałem zaczac trzeba Drobne rzeczy grzebać to szukałem po castoramach leroyach i ta najlepsza do 250 totalnie nie żałuję. Podejrzewam że z czymś ciężkim może nie dać rady ale tak to super zdaje egzamin lepiej niż sądziłem jak na chińczyka
@jednorekibadnyta: ja w promkach kupowałem w lidlu czarne po jakieś 150-200 max, a akumulatory po 40 jeszcze były obecnie to może jest drogi sprzęt hehe inflacja, a zielone po < 100 bez aku były. W czasie remontu przekładanie bitów wiertarka, udar, kucie, 8, 10, długie wiertło, mieszadło to wszystko zajmuje czas dlatego polecam mieć kilka młotowiertarek, kilka wiertarek i akumulatorowych również kilka. W razie W jak jedna padnie mamy drugą. Kiedyś
@thomeq nie polecam Boscha, bardzo zszedł na psy.
Mam(prywatnie i zawodowo) i nie polecam.
Prywatnie bo to na prezent dostałem, zawodowo bo tak jakoś wyszło ( mamy kooperację z Würth i ich elektronarzędzia to 1:1 Bosch, więc używamy wymiennie i urządzeń i Aku.)

W każdej wkrętarce po wyjęciu z pudełka futerko ma lekkie bicie, w 3 maszynach padły wyłączniki po około pół roku,( a więcej leżały niż działały) Aku to też loteria.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thomeq: jak @19ludwik91 też mam niebieskiego boscha (18V) i również nie polecam. Z 4 akumulatorów 6ah wszystkie siadły (źle balansowalo ogniwa, po odcięciu elektroniki i ręcznym zbalansowaniu jest ok), spalone 2 ładowarki, wkrętarka z luzem na futerku po miesiącu używania, kątówka od nowości delikatnie rzęzi z przekładni (taka konstrukcja - każda z osi przekladni zamiast na 2 łożyskach jest na 1 łożysku i tulejce), a ostatnio w wiertarce sds upalił się
@thomeq: 700 zł to nawet spory budżet. Ja bym kupił DeWalta jakiegoś.

Przy sporadycznym użytkowaniu zostaną dla dzieci twoich dzieci. Narzędzia mają bardzo dobrej jakości więc cokolwiek później dokupisz, szlifierkę, pilarkę czy inne pierdoły to będzie ładnie działać.

Ktoś radził Ryobi ale nawet na to nie patrz. Kiedyś to była w miarę tania firma z fajnymi narzędziami. Teraz moim zdaniem są o wiele za drogie w stosunku do tego co oferują