Wpis z mikrobloga

Dopiero zaczynam chodzenie na siłownię

Czy to normalne że moje mięśnie tak szybko tracą siłę? Widzę często filmiki na którym mówią "Dobierz tak ciężar żeby być w stanie wykonać 10 powtórzeń i zrób 3 takie serie". A jeśli dobiorę tak obciążenie żeby wykonać 10 powtórzeń i przy 11 upaść to w drugiej serii po 1-2 minutowym odpcozynku nie ma szans żebym znowu dał radę wykonać 10 ruchów. To po prostu mięśnie są za słabe czy zbyt małe naładowanie się kaloriami przed treningiem albo złe oddychanie?
#silownia
  • 11
@WhiteRaven12: Jeżeli masz wykonać 3x10 to nie znaczy, że 10 to max ilość powtórzeń. Dobierz ciężar tak żebyś miał przynajmniej 3-4 powtórzenia w zapasie. I w kolejnym tygodniu zwiększ ciężar, żebyś miał 3 w zapasie i późnej 2. I później deload czyli znowu 4 w zapasie. Ja przerwy między seriami robię 30-60s. Tylko w pierwszych ćwiczeniach robię 90s przerwy. Może źle techniczne wykonujesz ćwiczenia? A co jesz przed treningiem i ile
@WhiteRaven12: jak poziom cukru u ciebie? U mnie sila jest niestala dlatego czesciej jak jestem sam na silce wole maszyny bo jest asekuracja jakakolwiek. Jak masz diete to dodatkowo jest problem. Nie zaczynam silki od biegania czy rowerka bo wiem ze potem nie bedzie sily na ciezary. Odwrotnie jakos idzie bo pewnie zaczyna brac energie z bebzola. Polecam zjesc cokolwiek przed silka, kawka i kreatynka. Nie znaczy ze trzeba jesc 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WhiteRaven12: ja zaczynałem od mniejszego ciężaru na którym miałem pewność że zrobie 3x10, ostatnią serie robiłem na maxa i stopniowo dokładałem ciężaru z treningu na trening. Z początku problem też był w stabilizacji ciała przy ćwiczeniu, więcej energii szło w utrzymanie się z ciężarem niż w samo ćwiczenie, przez co powtórzeń robiłem 10-7-5 zamiast zejść z ciężaru