Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 202
Wczoraj szedłem sobie po piwko do płaza i na swojej drodze spotkałem Pana Henryka. Jedne z tych spotkań dla których chce się żyć i czerpać z tego radość. Henio, jak sam się przedstawił, to taki dziarski emeryt w bardzo zaawansowanym wieku ponad 80 lat, i tak sobie śmigał z płaza w te upały w długich spodniach, w długiej koszuli i z neseserem. Człowiek żywcem wyjęty z czasów gdy Alternatywy 4 były serialem mocno na czasie.
Od razu mnie zaintrygował, zagadałem i staliśmy tak razem przez dobre 30 minut rozmawiając sobie o tematach przeróżnych. Nie było polityki, sam nie zaczynałem bo się tym tematem brzydzę, nie było żadnego narzekania na zdrowie, dziadzio był serio dziarski jak cholera nawet pomimo panującego upału. W tym spotkaniu uderzyło mnie kilka rzeczy, że można być ciekawym ludzi i świata mając ponad 80 lat i przyjemnie porozmawiać z kimś dużo młodszym bo sam mam raptem 35 lat więc relatywnie niewiele par butów rozchodziłem.
Pan Henryk, co mocno mnie uderzyło, zwrócił mocną uwagę że jego baba, słowa żona nie użył, to jędza i że w neseserze ma małpkę którą sobie wypije w kanciapie w piwnicy żeby paskudna żmija nie widziała ( ͡ ͜ʖ ͡) skradł mi serce samym tym sformułowaniem
Żałuję że nie zrobiłem sobie selfi z tym barwnym człowiekiem. Mam nadzieję że będę miał jeszcze okazję aby na niego trafić i wtedy to nadrobię.
Mireczki i Mirabelki miejcie się dobrze w ten weekend i nie bójcie się rozmawiać z ludźmi, warto to robić bo każda taka rozmowa rozwija was wewnętrznie, nawet jeśli początkowo tego nie czujecie.
#dziendobry #feels #bielskobiala
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: kochana to nie on, mieszkam na górnym przedmieściu gdzie jest blisko do centrum a żyje się bardzo spokojnie leżąc w hamaku we własnym ogrodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@woda_saguaro

nie bójcie się rozmawiać z ludźmi, warto to robić bo każda taka rozmowa rozwija was wewnętrznie, nawet jeśli początkowo tego nie czujecie.


Z tym sie zgadzam, ale takiego narzekania na żony/mężów nigdy rozumieć i pochwalać nie będę. Częsty motyw kawałów. Baba stara jędza, ale rozwieść się nie łaska bo ktoś musi sprzątać i gotować, leki podać, a i bez kobity nie byłoby na kogo narzekać
Baba stara jędza, ale rozwieść się nie łaska bo ktoś musi sprzątać i gotować, leki podać, a i bez kobity nie byłoby na kogo narzekać


@Perkotka: ale se historie dopowiedziałaś całą..
opowiedz może jak wyglądało życie pana Henia wcześnej, skoro taka doinformowana jesteś
@Fighter_forGlory: No nie bo setka ma plus minus tyle alkoholu co jedno piwo, nie da się tym absolutnie #!$%@?ć, mieć bani czy helikoptera, po wypiciu takiej małpki ma się jedynie bardzo lekki stan po użyciu alkoholu

gdyby każdy alkoholik poprzestawał jedynie na setce czy piwku raz na dzień to problemu alkoholizmu by w ogóle nie było, nie byłoby żadnych tragedii spowodowanych przez picie